Linnavolikogu kehetstas rannaala üldplaneeringu

Tallinna linnavolikogu kehtestas Paljassaare ja Russalka vahelise rannaala üldplaneeringu, mis loob eelduse Kalamaja elurajooni ja Russalka vahelise ala avatud atraktiivseks äri-, meelelahutus-, kultuuri- ja elupiirkonnaks arendamiseks, linnaelanikele rannajoonele juurdepääsu tagamiseks, linnakeskkonda sobivate sadamateks tekkeks ning Paljassaare poolsaarele kaasaegse tööstuspargi, puhkeala ja Natura 2000 linnuhoiuala rajamiseks.

hõlmab 20 kilomeetri pikkuse ja umbes 500 hektari suuruse ala Paljassaare poolsaare tipu ja Russalka monumendi vahel. Planeering täpsustab linna üldplaneeringut maakasutustingimuste, liikluslahenduse ja infrastruktuuri paiknemise osas. “Seni on rannaala arenenud hajutatult väikeste kinnistute kaupa, terviknägemus omamata,” nentis abilinnapea Ülle Rajasalu. “Rannaala aitab ala arengut koordineerida.”

Suurem osa linnakeskusega külgnevast rannaalast on tänaseni linnast eraldatud ja elanikele suletud. Rannaalade avamise ja atraktiivseks linnakeskuse osaks muutmisega saab taastada Tallinna kui merelinna maine.

Paljassaare poolsaare idakaldale oleks võimalik rajada nüüdisaegne tööstuspark, selleks on olemas potentsiaal ja head logistilised eeldused.

Planeeringu koostamisel seati eesmärgiks jalakäijatele vaba läbipääsu ja kergliikluse võimaldamine piki merekallast kogu Lennusadama ja Russalka vahelises lõigus. Planeeringus on säilitatud Tallinna üldplaneeringus kavandatud Põhjaväila asukoht ja täpsustatud tehnovõrkude paigutust.

Rannaala üldplaneeringu on kooskõlastatud kõigi vajalike instantsidega.

Planeeringu koostamisse kaasati kõik huvitatud isikud, toimus kaks planeeringu lähtekohti ja eskiislahendust tutvustustavat avalikku arutelu ning planeeringu avalik väljapanek.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal