Luminor: Väljastatud on üle kolme korra rohkem kodulaene kui mullu

Luminor Bank on tänavu esimese kahe kuuga andnud kodulaene välja juba enam kui kolm korda suuremas mahus kui mullu samal ajal. Keskmise kodulaenu suurus on 105 000 eurot.

„Kui tavaliselt on aasta algus pärast pühadejärgset tarbimispidu laenuturul olnud vaiksem, siis tänavune aasta on selles osas üllatanud,“ rääkis Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane. „Tavaliselt on jaanuar ja veebruar vaiksemad kuud, kuid kui mullu selle aja jooksul laekus meile ligi 1500 kodulaenutaotlust, siis tänavu oleme juba nõustanud pea 2500 klienti. Seejuures oleme kodulaenu väljastanud lausa üle kolme korra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Näeme, et siin on roll nii Luminori suurenemisel kui ka inimeste kindlustunde kasvamisel.“

Rebane lisas, et ka keskmise laenu maht on tänavu olnud 33 protsenti suurem kui mullu. Luminori kohaselt oli eelmisel aastal keskmise kodulaenu suurus 79 000 eurot, kuid tänavu jaanuaris-veebruaris oli keskmise kodulaenu suurus lausa 105 000 eurot.

Luminori Eesti jaepanganduse juhi sõnul on need tulemused küll väga head, kuid kindlasti peavad kodulaenu taotlejad praeguses olukorras põhjalikult läbi kaaluma nii oma võimalused ja kui ka kõik riskid. „Kui pole täielikku kindlust, et sissetulek jääb tasemele, mis võimaldab laenu teenindada, siis on mõistlikum uued kohustused tulevikku lükata. Kui aga kõik riskid on hoolega läbi kaalutud, siis võimalusel tasub koduostmisele kindlasti mõelda, sest kodulaenu intressid on viimastel aastatel läinud oluliselt soodsamaks,“ ütles Rebane.

Rebane rõhutas, et lähtub alati vastutustundliku laenamise põhimõttest, mis tähendab, et enne laenulepingu sõlmimist hinnatakse hoolikalt kliendi krediidivõimelisust. Selle eesmärk on aidata klientidel vältida ülelaenamist ning selle tagajärjel tekkivat ebamõistlikku võlakoormat ja võimalikke makseraskusi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC