Luminori pandikirjade emiteerimine tõi auhinna

Luminor BankVäljaanne The Covered Bond Report andis Luminorile auhinna kui esimesele Baltikumi pangale, kes korraldas siinses regioonis pandikirjade emissiooni. Luminor emiteeris 500 miljoni euro väärtuses tagatud pandikirju selle aasta märtsis.

Luminori finantsjuht Jonas Eriksson avaldas tunnustuse üle väga head meelt. „Pandikirjade emiteerimine oli meile suur kordaminek, mis aitab meil saavutada oma rahastamisstruktuuri täieliku sõltumatuse ja on suur samm edasi Balti kapitalituru arendamisel,“ lisas ta.

Luminor emiteeris 500 miljoni euro väärtuses tagatud pandikirju marginaaliga 25 baaspunkti üle mid-swap määra. Arvestades euro erakordselt madalaid intressimäärasid, kujunes esmaemissiooni lõplikuks tootluseks -0,18%. See on rekordiliselt madal intressimäär, millega Balti valitsussektori väline eminent on finantsturgudelt raha laenanud. 5-aastased tagatud pandikirjad on noteeritud Iiri börsil.

Pea kõik investorite ostukorraldused pärinesid institutsionaalsetelt investoritelt väljaspool Baltikumi. Keskpankade ja riikideüleste investorite huvi moodustas sellest 20% ja Saksamaa institutsionaalsete investorite huvi 43%. Kokku osales emissioonis ligi 80 investorit 18 riigist üle Euroopa.

Luminor kavatseb tagatud pandikirjade emiteerimist jätkata, lisades tagatisena ka Leedu ja Läti hüpoteeklaenud. Esmaemissiooni tagavad Eesti hüpoteeklaenud.

Seadus, mis võimaldab pandikirjade emiteerimist, jõustus Eestis 2019. aasta märtsis.

Euroopa Keskpank andis 19. detsembril 2019 Luminorile loa pandikirjade emiteerimiseks, tuginedes Finantsinspektsiooni ettepanekule. Luminor on esimene pank Balti riikides, kes sellise loa sai.

13. jaanuaril 2020 andis rahvusvaheline reitinguagentuur Moody’s Luminori pandikirjadele esialgse (P) Aa1 reitingu, mis on hetkel kõrgeim krediidireiting Baltimaades.

Luminor on 940 000 kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2020. aasta märtsi lõpu seisuga 16% hoiuste ja 18% laenude turuosa. Panga omakapitali maht on 1,6 miljardit eurot, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 20,5% tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 4 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?