Madalad hinnad on vähendanud elamispindade pakkumiste hulka

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on langenud 64,1 punkti tasemele. Aastatagusest indeksi väärtusest on alles jäänud 75%. Võrreldes indeksi tipphetkega 2007. a. aprillis on indeksist veel alles 59%.

Madalad hinnad on vähendanud elamispindade pakkumiste hulka. Pakkumiste hulga muutust kajastav indeks on langenud 95,6 punktile.

Aastakseks pakkumiste arvu languseks teeb see 18%. Paralleelina hinnaindeksile olgu siia võrdlusena toodud, et tehingu- ja pakkumishindade tipu ajaga võrreldes 2007. a. aprillis on pakkumisi lisandunud 35% võrra. Tänase seisuga on portaalis KV.EE 17 700 elamispindade müügipakkumist.

Elamispindade müügipakkumiste arv väheneb ja seda stabiilselt. Võib arvata, et üksjagu pakkumiste vähenemisest toimub dubleerivate kuulutuste kadumise tõttu. Samas võib eeldada, et enamus hobi-maaklereid on maakleri professiooni juba vähemalt aastake tagasi kõrvale jätnud, mil kinnisvaraturul ühtegi lootusekiirt paistmas ei olnud.

Tänaseni turul tegutsevad maaklerid on üsna tõenäoliselt need, kes ses valdkonnas kavatsevad veel pikalt jätkata. Seetõttu kuulutuste vähenemist maakleriametist loobijate ja kuulutuste kopeerijate vähenemise arvelt arvatavasti praktiliselt enam ei toimu.

Ma ei taha küll väita, et täna dubleerivaid pakkumisi ei eksisteeriks. Neid kindlasti on, kuid sama kindlalt võib väita ka seda, et pakkumisi jääb kõigi kinnisvaraportaalides vähemaks.

Pakkumiste vähenemist kinnitavad ka maaklerid, kes täna peavad konkureerima 20% väiksema pakkumiste hulgaga võrreldes kuulutuste arvu tipphetkega.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC