KV.EE: Elamispindade pakkumiste arv väheneb igakuiselt 300-400 võrra

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on jõudnud 65,6 punkti tasemele. See on 28% madalamal aastatagusest tasemest, mil indeks oli 91,2 punkti tasemel.

Elamispindade keskmine pakkumishind on aastaga langenud 18733 krooniselt ruutmeetrihinnalt langenud tänaseks 13475 kroonile.
Illustratsioon
Võrreldes hinnade tipuga aprillis 2007. a. on pakkumishinnad langenud 40% võrra. Toona oli elamispindade ruutmeetri keskmiseks pakkumishinnaks portaalis KV.EE 22300 krooni.

Pakkumishindade langus on jätkuvalt aeglustumas. See võib tähendada, et oleme lähenemas punktile, kus tärkab ostjate suurem huvi kinnisvara soetamise vastu.

Samuti peab tõdema, et müüjate hinna langetamise taluvuse piir on mitmekordselt juba ammu ületatud.

Pakkumishindade põhja lähenemist toetab ka pakkumiste arvu vähenemine.

Raske oleks mõista, miks pakkumishindade langus peaks peatuma pakkumiste arvu kasvu tingimustes. Pakkumiste arv on aga stabiilses kiires tempos vähenemas alates mullusest oktoobrist.

2008. a. oktoobris oli portaalis 22 500 elamispindade pakkumist. Tänaseks on pakkumiste arv kahanenud 18 200 pakkumiseni. Pakkumiste arv on langenud üsna ühtlaselt 300-400 pakkumise võrra kuus.

Vähenev pakkumiste arv tähendab müüjatele vähemat konkurentsi ja vähemat survet müügitehingu õnnestumiseks esmasena hinnas alla tulla.

Viimast kinnitab ka asjaolu, et juba on taas kosta olnud üksikjuhtumitest, kus ühele korterile on olnud mitu tahtjat ja seetõttu on müügitehingu käigus allakauplemise asemel sootuks tõusnud.

KV.EE Indeksi

KV.EE Indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 4 = 6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest