Kinnisvaraturu hullud päevad on lõpusirgel (1)

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on langenud 64,5 punkti tasemele. Aastataguselt 87 punkti tasemelt on indeks kukkunud 26 protsendi võrra.

Võrreldes indeksi tipphetkega aprillis 2007. a. on kukkumine olnud 108,6 punktilt 41 protsenti.

Viimased kuu jooksul on indeksi langus võrreldes eelmise kuuga olnud stabiilselt ühe protsendi suurusjärgus. Veel jaanipäeva ajal oli indeksi kuiseks languseks koguni 3 protsenti.

KV.EE indeksi languse aeglustumist iseloomustab ka järjest laugemaks muutuv graafik.

Absoluutnumbrites on aastaga keskmine elamispinna pakkumishind portaalis KV.EE langenud 17870 kroonilt 13260 kroonile. Seega on ühe keskmise 2-toalise ja 50-ruutmeetrilise korteri pakkumishind aastaga vähenenud 230 000 krooni võrra ehk keskmiselt pea 20 000 krooni võrra kuus.

Paralleelselt hindade langusega on stabiilselt vähenenud ka pakkumiste hulk. Aastataguse 21800 pakkumise asemel on täna portaalis KV.EE 17700 elamispindade pakkumist. See on mullusest pea 20% vähem.

Hinnalanguse perioodil on parimad pakkumised hallist massist välja nopitud. Tänast olukorda on iseloomustatud, et kinnisvaraturul on hullud päevad.

Teisisõnu on hinnad odavad ja näiliselt pakkumisi on palju, kuid osta ei ole vaatamata sellele mitte midagi.

Positiivse märgina ei saa mööda minna sellest, et nüüd on ka suurarendajad prognoosimas turu languse lõppu ning alustamas uute arendusprojektidega. See annab võimaluse kvaliteetse valikuvõimaluse laienemiseks ja turuolukorra normaliseerumiseks.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

One comment on “Kinnisvaraturu hullud päevad on lõpusirgel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

6 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC