Majakobarate valmimine ja müük takerdub

Muutunud turul nihutavad kinnisvaraarendajad kortermajade kogumite ehitamise algusaega, SRV Kinnisvara on aasta lõpuni külmutanud oma Harkukalda luksuselurajooni ehitamise.

Harkukaldale peaks järve äärde tulema 300 korterit, 170 ridaelamuboksi ja 17 paarismaja, kuid hinnad on nüüdseks kodulehelt maha võetud – SRV Kinnisvara tegevjuhi Margus Mändmetsa sõnul tehti suve alguses otsus, et aasta lõpuni Harkukalda kortermaju ei müüda, kirjutab Äripäev.

Mändmetsa selgitusel pole hea potentsiaaliga projekti pisikese kasumi nimel mõtet realiseerida.

Teised arendajad nihutavad kobarelurajoonides järgmiste majade ehitamise algusaegasid: YIT Ehitus peaks Tallinnas Mäepealse tänavale Mustamäe piirile ehitama 15 maja 600 korteriga, millest müügis on vaid kolm ja firma kinnisvaraosakonna müügijuhi Tõnu Toompargi sõnul võivad teiste majade ehitamise ajad nihkuda.

Kõige optimistlikumalt võtab praegu suurprojekte ette NCC Ehitus – kui Viimsi Tammeõue majakobarate viieaastaseks planeeritud projekt läks buumi ajal kolmeaastaseks, siis nüüd on firma arendusdirektori Priit Aeru sõnul lihtsalt tagasi viiaastane graafik.

Toimetas Marina Lohk, Tarbija24.ee

Artikli autor on Marina Lohk. Artikkel on avaldatud 03.09.2007 väljaandes Postimees –

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC