Mapri Ehitus ehitab Põltsamaale uue lasteaia

Ehitaja leidmiseks korraldas Põltsamaa Vallavalitsus projekteerimis- ja ehitustööde riigihanke. Soodsaima pakkumise tegi Mapri Ehitus, kes ehitab 15 kuu jooksul 3 395 820 euro eest lasteaia senise lauluväljaku kohale. Vald plaanib umbes 200 tuhande euro eest lasteaia juurde rajada mänguväljaku. Mapri Ehitus

Kristi Klaos, Põltsamaa valla arengu- ja planeerimisosakonna juhataja räägib uue lasteaia vajadusest, et kaks linna senist lasteaeda on kehvas seisus ning ühe hoonena uute ruumide rajamine tuleb nii investeeringu kui ka hilisema püsikulu mõttes soodsam.

“Esmalt oli plaanis ehitada uus lastead senise Tõrukese asemele, aga idee arenes edasi. Teine senine lasteaed oleks muidu jäänud teadmata ajaks oma aega ootama. Projekteerimise käigus vaadati ümber nii ruumiplaan kui ka muud lahendused. Ehitushange jäi hankijale soodsasse aega ning läbi aegade vaid valla eelarvest tehtav suurim investeering tuli mõistliku ruutmeetrihinnaga. Selle üle on meil ülihea meel. Sarnase projekti järgi on Eestis mitu lasteaeda ehitatud – järelikult on see toimiv lahendus,” räägib Kristi Klaos.

Hoone on kärjekujulistest moodulitest, mis omavahel ühendades moodustavad kompleksi. Plaanilahendus tekitab kärgedest lille kuju, kus ühe rühma kärg moodustab kuuerühmalisest grupist ühe mooduli. Rühma kärg on planeeritud selliselt, et igal rühmal on eraldi või kahe rühma peale üks sissepääs, kuhu sisenedes on saapapesu ja riiete kuivatamise võimalused ning sealt edasi hargnevad lapsed oma rühmadesse. Lasteaeda on planeeritud 10 tavarühma ja 4 väikerühma.

Lauluväljaku kinnistu asub Põltsamaa kesklinna vahetus läheduses vaikses ja väga rohelises piirkonnas. Kui kopp maasse lüüakse, lubab Kristi Klaos nimekonkurssi.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht ütleb, et tänapäevased ja hästi korraldatud tööga lasteaiad on toeks meie kõige töökamale ressursile, noortele peredele. “Kaasaegses lasteaias käivate laste tulevik on rõõmsam ja vanematel on vähem muresid. Ehitusfirmana on meile meelt mööda kasvavates maakonna- ja linnakeskustes lasteaedade, koolide, spordihoonete ja teiste ühiskondlikult vajalike arendustega tegelemine.”

Andero Mardo, Projektibüroo tegevjuht räägib, et nende esitatud eskiis kõnetas Põltsamaa valda kõige rohkem. “Kärjekujulistest moodulitest lasteaed on meie peaarhitekti Jane Tereski looming. Meile on oluline lasteaia liigendatus ja paindlikkus, mooduleid saab lisada ja laiendada. Lasteaed on koht, kus lapsel peab olema lihtne tänapäevaseid tegevusi õppida, kus laps saab hoolitseda iseenda eest, kus saab ruume ümber mängida. Kõik see aitab kaasa lapse arengule,” räägib Andero Mardo projektist. Projektibüroo on hiljuti projekteerinud lasteaia ka Tallinnasse ning sarnase kontseptsiooniga koolimaja Pärnusse.

Mapri Ehitus OÜ tegevusalad on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus ning betoonitööde teostamine. Kogu Eestis ja Lätis ehitava Mapri Ehituse 2020. aasta konsolideeritud ehitustööde maht oli ligi 85 miljonit eurot, ettevõte annab tööd 130 inimesele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika