Kinnisvarakool: Planeerimis-ehitusvaldkonna spetsialisti täiendõppeprogramm
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri ABC koolitus
Kinnisvarakool & koolitus: Varjatud puudused kinnisvaratehingutes: ostja õigused, müüja kohustused ja müügigarantii praktikas
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri stardiprogramm

Märtsis kasvas kinnisvaratehingute arv enam kui viiendiku

Tänavu märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga 700 ostu-müügitehingut, mis on 22 protsenti rohkem kui veebruaris, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul suurenes märtsis tehingute kogumaksumus statistiliselt ligi kolm korda, kuid reaalselt lõi näitaja üles Kristiine kaubanduskeskuse ostu-müügitehing. “Kinnisvaraturg kasvas märtsis jõudsalt peamiselt tänu sesoonsusele, kuid aastatagusega võrreldes oli tehingute arv tänavu siiski kaheksa protsenti madalam,” ütles Vahter ja nimetas peamise põhjusena jätkuvat europohmelli.

Tallinna korteritehingute arv kasvas märtsis ligi neljandiku, 478 tehinguni. Korterite kogumaksumus tõusis 14 protsenti 22 miljoni euroni. Võrreldes 2010. aasta märtsiga oli korteritehingute arv tänavu kümme protsenti väiksem, kuid kogumaksumus kolm protsenti kõrgem.

Märtsis tõusis Tallinna korterite pinnaühiku maksumus võrreldes veebruariga ühe protsendi, 936 euroni ruutmeetri kohta. Võrreldes eelmise aasta märtsiga on tänavu keskmine pinnaühiku maksumus kaheksa protsenti kõrgem.

Statistika kohaselt müüdi Tallinnas veebruaris kõige kallim korter 468 000 ja odavaim 1000 euro eest.

Märtsis võõrandati Tallinnas 29 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on viie võrra enam kui veebruaris. Kalleim elamu leidis ostja ühe miljoni ja odavaim ligi 49 000 euro eest.

Märtsis müüdi Tallinnas 14 elamukrunti, mis on kolme võrra enam kui veebruaris. Kalleim krunt võõrandati ligi 108 000 ja odavaim 21 400 euro eest.

Tõnu Toompark on kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja, kelle tegevusvaldkonnad on valdavalt: * elamispindade turg, turutrendid, tehingud, hinnad ning turuülevaated; * uute korterite arendamise mahud, müük, hinnad ja analüüsid; * üürituru pakkumine, tehingud ja hinnad ning üüriinvesteeringud, tasuvusarvutused; * elamispindade kättesaadavus numbrilisena; * koolitused eeltoodud valdkondades. Koolituste valdkonnaga on Tõnu Toompark seotud üle 25 aasta. Ta on avaldanud sadu ja sadu kinnisvarateemalisi analüüse, artikleid ja kommentaare. Tõnu Toompark on läbi viinud koolitusi nii kesk-, kutse-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes. Näiteks Kinnisvarakool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Estonian Business School, Tartu Ülikool, Tallinna Majanduskool.

Kinnisvarakool & koolitus: korteriühistu juhtimine - seadusandlus ja raamatupidamine