Merko: Ajalehes Äripäev ilmunud ebaõige info täpsustus

Merko17.12.2015 ajalehes ilmunud artiklis „Kogu tõde Tallinna börsist ehk kuidas oma rikkus 22 kordistada. Valiku küsimus“ on avaldatud ebatäpsed andmed ning investoreid eksitav informatsioon AS Merko tootluse ja ettevõtte väärtuse kohta.

Artikkel ja selle juures avaldatud põhinevad sama artikli juures avaldatud tabelitel „Tallinna börsifirmade aktsiate tootlus alates IPOst“ ning „Tallinna börsifirmade aktsiate tootlus järjepidevalt juurde investeerides“, mille allikaks on Tallinn.

Artiklis avaldatud tulemuste arvutuskäigust oli ekslikult välja jäänud 1998. aasta aprillis toimunud fondiemissiooni ning 1999. aasta juulis toimunud aktsionäride optsiooniprogramm AS E.L.L. Kinnisvara aktsiate väljaostmiseks.

AS Merko on koostöös Tallinnaga kontrollinud artiklis ilmunud tabelites toodud andmete arvutuskäiku vastavalt Nasdaq Tallinn poolt kasutatud metoodikale ning jõudnud märkimisväärselt erinevate tulemusteni, mis on kinnitatud ka Nasdaq Tallinn poolt.

Tabelis „Tallinna börsifirmade aktsiate tootlus alates IPOst“ on AS Merko lõppväärtuseks esitatud 4 562 eurot, tegelik lõppväärtus on 19 047 eurot ehk avaldatust enam kui neli korda kõrgem.

Tabelis „Tallinna börsifirmade aktsiate tootlus järjepidevalt juurde investeerides“ on AS Merko aktsia lõppväärtuseks esitatud 104 667 eurot, tegelik lõppväärtus on 134 230 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 27 = 33

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest