Merko: AS Gustaf vähemusosaluse omandamine

MerkoAS Merko Ehitus jätkab 2014. aasta alguses kontserni ettevõtete struktuuri efektiivsema juhtimise ning administratiivkulude kokkuhoiu eesmärgil välja käidud tegevuskava läbiviimist. Tegevuskava raames vaadatakse üle ja korrastatakse mitteoluliste tütarettevõtete osalused ning otsustatakse ettevõtete võimalikud ümberkujundamised, omandamised või võõrandamised. Tegevuskava ei puuduta kontserni olulisi tütarettevõtteid ega oma olulist mõju kontserni finantstulemustele.

AS Merko Ehitus kontserni kuuluv tütarettevõte AS Merko Ehitus Eesti sõlmis 31. juulil 2014 lepingud kokku 7,5%lise osaluse omandamiseks tütarfirmas AS Gustaf tänastelt kaasaktsionäridelt ja juhatuse liikmetelt Raigo Jaanustelt ja Ago Randorgilt. Peale vähemusosaluse omandamist saab ASist Gustaf ASi Merko Ehitus Eesti 100%line tütarettevõte.

AS Gustaf aktsiakapital on 191 735 eurot, millest AS Merko Ehitus Eesti osalus nimiväärtusega 177 355 eurot moodustas 92,5%, Raigo Jaanuste osalus nimiväärtusega 9 587 eurot moodustas 5% ning Ago Randorgi osalus nimiväärtusega 4 793 eurot moodustas 2,5%. Osalused omandati eesmärgiga korrastada kontserni ettevõtete struktuuri. Ehitusettevõtte AS Gustaf põhilisteks tegevusvaldkonnaks on ehituse peatöövõtu teenuse osutamine peamiselt Lääne- ja Lõuna-Eesti piirkonnas. Pärast 100%lise osaluse omandamist muudetakse AS Gustaf põhitegevus ümber kinnisvara arendamiseks.

1. augustil 2014 tasub AS Merko Ehitus Eesti aktsiate müügihinnast 95% summas 89 058 eurot. Osaluste lõplikud müügihinnad ja täiendavalt tasumisele kuuluv summa arvutatakse AS Gustaf 2015. aasta auditeeritud majandusaasta aruande kohaselt määratud omakapitali alusel. Täiendavat müügihinna korrigeerimise mõju ei hinda AS Merko Ehitus kontsern oluliseks.

Tehing ei ole käsitletav olulise osaluse omandamisena NASDAQ OMX Tallinna Börsi reglemendi osa “Nõuded Emitentidele” tähenduses, kuid on käsitletav tehinguna soetud isikuna Raigo Jaanuste ja Ago Randorgi, kui AS Gustaf juhatuse liikmete ja aktsionäride näol. Osaluse omandamisel puudub mõju AS Merko Ehitus kontserni konsolideeritud kasumile, varadele ja kohustustele. AS Merko Ehitus kinnitab, et AS Merko Ehitus Eesti ega AS Merko Ehitus juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

17 + = 23

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!