Merko Ehitus: Läti konkurentsinõukogu otsus kontserni tütarettevõtte SIA Merks suhtes

Merko EhitusASi Merko Ehitus tütarettevõte SIA Merks sai 09.08.2021 Läti konkurentsinõukogu otsuse ettevõtte suhtes 2019. aastal algatatud haldusmenetluses. Kontsern on menetluse kohta info avalikustanud 04.09.2019 börsiteates, aasta- ja vahearuannetes.

30.07.2021 otsuse kohaselt peab Läti konkurentsinõukogu SIA Merksi ühena üheksast ettevõttest osaliseks Läti ehitusettevõtete keelatud koostöös perioodil 2015–2019, mis tähendab Läti konkurentsiseaduse § 11 lõige 1 rikkumist. Kontsernile teadaolevalt ei peeta SIA Merksi osaliseks hinnakokkulepetes.

Konkurentsinõukogu otsus sätestab SIA Merksile rahalise trahvi suuruses 5,4% SIA Merksi 2020. aasta müügitulust ehk kogusummas 2 688 950,79 eurot. Otsuse kohaselt on AS Merko Ehitus SIA Merks emaettevõtjana solidaarselt vastutav, kui SIA Merks ise ei täida või ei saa täita oma kohustusi.

SIA Merks ja AS Merko Ehitus ei nõustu konkurentsinõukogu otsusega ning plaanivad selle vaidlustada Läti halduskohtus 30 päeva jooksul. AS Merko Ehitus annab vaidlustamisest teada börsisüsteemi vahendusel. Konkurentsinõukogu poolt määratud trahv ei kuulu tasumisele ning muud võimalikud seadusest tulenevad tagajärjed ei rakendu enne kohtuotsuse jõustumist.

AS-ile Merko Ehitus valmistab pettumust, et Läti konkurentsiamet on sellise otsuseni jõudnud. Mis tahes võimalik ausa konkurentsi rikkumine on vastuolus kontserni tegevuspõhimõtete ja väärtustega. Kontsern järgib kõigil koduturgudel seadusi ja kontsernis kehtestatud ärieetika reegleid ning jätkab koostöös tütarettevõtete juhtkondadega vajalike meetmete rakendamist regulatiivsete riskide vähendamiseks tulevikus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC