Metro Capital: Metro Capital rajab Pirita tee 28 kinnistule jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuva elukvartali

Metro CapitalMetro Capital alustab järgmisel aastal Pirita tee äärde Eesti Näituste messikeskuse asemele uue jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuva elukvartali rajamist. Tegemist on mitmeetapilise arendusprojektiga, mille tulemusena kerkib piirkonda peresõbralik elukvartal 300 korteri, lasteaia ning üksikute äripindadega.

Metro Capitali tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul valmib kavandatav terviklik elamukvartal eeldatavasti kümnekonna aasta jooksul. „Sel nädalal Tallinna linnavalitsuse heakskiidu saanud planeering näeb ette seitsmele hektarile kaasaegse arhitektuuriga suurepäraste linna- ja merevaadetega jätkusuutliku naabruskonna rajamist, kus lisaks korterelamutele asub lasteaed, kvartalisisene allee ja puhkealad.“ Kivisaare sõnul mõjub uusarendus kogu piirkonna kinnisvara väärtusele selgelt positiivselt. Ta toob näiteks endise Tivoli tühermaa, kus asub tänaseks Metro Capitali aastatepikkuse läbimõeldud planeerimise ja töö tulemusena väärtuslik ja kõrgelt hinnatud elukvartal. „Metro Capital on oma kogenud meeskonna ning keskkonda väärtustava lähenemisega kindlasti väärikas partner kohalikule kogukonnale ja linnale nii väärtusliku ja nähtava asukohaga kaasaegse elukeskkonna loomisel.”

Sel aastal siiski ehitusega veel ei alustata, kuna projekteerimine ning projekti kooskõlastamine võtavad oma aja. Küll aga viis arendaja juba möödunud aastal läbi rahvusvahelise arhitektuurikonkursi, kus võitjat aitasid välja selgitada nii linnavalitsuse kui ka kohaliku arhitektuurikogukonna esindajad. „Kuna konkursi võitjaga lõpliku kokkuleppe sõlmimine alles käib, siis täna on seda veidi vara veel välja hõigata. Kui aga kõik läheb plaanipäraselt, siis hakkab uus elamukvartal olema kaasaegse parima skandinaavia arhitektuuri nägu,” avab Kivisaar veidi saladuseloori. Peamiselt on elumajadesse planeeritud suuremad peredele sobivad 3-5-toalised korterid.

Kinnisvaraturu hetkelises madalseisus Kivisaar Pirita tee projekti vaates probleemi ei näe. „Kogenud arendajana vaatame me kinnisvaraturu seisu pikemas perspektiivis ja vajadus sarnaste suuremate eluruumide järele on turul ajas selgelt kasvav. Asukoht, valitud arenduskontseptsioon ning kvaliteetne teostus peaks ostjaid kõnetama nii täna kui ka 10 aasta pärast.“

Hetkel on Metro Capitali detailplaneering Pirita tee 28 kinnistule edastatud Tallinna linnavalitsuse poolt kehtestamiseks linnavolikogule.

Metro Capital on tunnustatud kvaliteetset kinnisvara arendav ettevõte, mis on Eesti turul tegutsenud juba üle 15 aasta. Selle aja jooksul on rajatud ligi 1000 korterit ja 80 000 m2 põrandapinda. Metro Capitali portfooliosse kuuluvad Tallinnas veel Tivoli kodud ja Kiikri Residentsid Kadriorus, Meerhofi Residents ja Meerhof 2.0 Pirita teel ning Toom-Kuninga 15 elamukompleks Uues Maailmas. Ettevõtte eesmärk on luua kodusid, mille väärtus püsib üle põlvkondade. See tähendab, et alates ehitusmaterjalide valikust kuni välisviimistluseni kasutatakse vastupidavaid, loodussõbralikke ja moodsa tehnoloogiaga lahendusi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika