Narva korteriturg otsib liikumissuunda

Narva korteriturg on aasta lõpus vaikselt elavnenud. Novembris tehti maa-ameti andmetel Narvas 63 korteriomanditehingut, mis on 11 võrra ehk enam kui 20% eelmisest aastast enam.

Samas proportsioonis on tõusnud ka korteritehingute käive. 2010. a. novembris oli see 12,6 miljonit krooni, mis keskmise korteritehingu maksumuseks teeb ligikaudu 200 000 krooni. Novembrikuine tehingute käive on üks käesoleva aasta suuremaid näitajaid.

Narva korterite hinnalangus ei ole veel pidama saanud. Novembrikuine keskmine tehinguhind 4192.-/m² jääb eelmisele aastale küll napid 4% alla, kuid hüpliku hinnaga turg ei välista, et hind võib ka allpool 4000.- piiri käia.

Maksimaalne tehinguhind, mida korterite turul nähti oli novembris 11 732.-/m². See on aastatagusest 8% kõrgemal, kuid jääb kordades alla 2008. aasta alguse tipphindadele, mil kõrgeim tehinguhind ületas 27 000.-/m².

Korterite müügipakkumisi oli portaali KV.EE andmetel Narvas 122. Tehingute arv 63 näitab, et pakkumisi ei ole liiga palju. See omakorda tähendab, et õiglaselt hinnastatud pakkumise puhul ei ole tehinguni liiga keeruline jõuda.

Portaali KV.EE Narva korteripakkumiste keskmine hind oli novembris 7422.-/m². Keskmine pakkumishind on aastaga langenud 8%. See on siiski kõrgemal tasemel, kui veel näiteks augustis, mil ruutmeetri pakkumishind jäi alla 7200 krooni.

2010. a. III kvartali andmeid arvestades saab öelda, et ida-virumaalane saab keskmise palga eest osta kolm ruutmeetrit keskmise hinnaga elamispinda. See on päris suur number kui seda võrrelda näiteks, et Eesti keskmise palga eest saab osta kõigest ühe ruutmeetri Eesti keskmise hinnaga elamispinda.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et Narva korteriturg on tänaseks selgelt suurema languse lõpetanud, kuid turul puudub veel siiski ühtne suund. Kasvav tehingutearv näitab, et hinnalangusega peaks ikkagi lähiajal ühele poole saama.

Narva korteriomanditehingute keskmine hind ja pakkumishind (kr/m²) ning tehingute arv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

21 − 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.11.2021 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine