Nelja aastaga tuleb Tallinnas renoveerida 500 kortermaja

Koduomanike Keskliidu juhatuse liikme juristi Priidu Pärna sõnul tuleb riigi ja linna koostöös Tallinna elamufond kaasajastada. Selleks tuleb tema hinnangul renoveerida nelja aastaga vähemalt 500 kortermaja.

Pärna sõnul on Tallinnas ulatuslik kortermajade renoveerimisprogramm möödapääsematu, kuna Tallinnas on hinnanguliselt 5000 renoveerimist vajavat kortermaja. „Nõukogude ajal ehitatud hoonete välispiirete soojapidavus on kaugel tänapäeva nõuetest, mistõttu kütavad elanikud õhku ja maksavad selle tõttu krõbedaid küttearveid. Uuringud näitavad, et siiani renoveeritud majades on keskmine energiasääst 40 protsenti,“ rääkis Pärna.

„Kredexi renoveerimistoetuse ja laenu abil on Tallinnas viimastel aastatel renoveeritud küll ligi 300 maja, kuid arvestades linna elamufondi seisukorda, tuleb renoveerimistempot tõsta. Selleks tuleb linnal koostöös riigiga lisaks senistele toetustele leida täiendavaid võimalusi kortermajade renoveerimise toetamiseks,“ selgitas Pärna.

Tema sõnul tuleb korterelamute rekonstrueerimist toetada sellises mahus, et nelja aastaga oleks võimalik renoveerida vähemalt 500 kortermaja, mis hõlmaks endas enam kui 15 000 korterit.

„Lisaks sellele, et renoveeritud majades vähenevad küttekulud ning tõuseb kinnisvara väärtus, on laiapõhjalisel renoveerimisprogrammil ka selgelt positiivne mõju majandusele, eelkõige ehitussektorile – toetusraha kasutamine tagab suuremas mahus tööd projekteerijatele, ehitajatele, ehitusjärelevalve teostajatele, ehitusmaterjalide tootjatele- ja müüjatele,“ rääkis Pärna

Pärna sõnul on Kredexi elamute rekonstrueerimise programmi põhjal positiivne kogemus, millest lähtuda, olemas. „Korteriühistute huvi renoveerimise vastu on järjest tõusnud: alates 2010. sügisest on korterelamud investeerinud soojuskindlamaks renoveerimisse riigi rekonstrueerimistoetuse abil 58 miljonit eurot,“ ütles ta.

Priidu Pärna kandideerib kohalike omavalitsuste valimistel Tallinna linnavolikogusse IRLi nimekirjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

28 − 22 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus