Nõmme kinnistud ootavad uut omanikku

Tallinna Linnavaraamet pani avalikule kirjalikule enampakkumisele kolm Nõmme linnaosas asuvat kinnistut, neist hinnalisim endise Kivimäe sauna kinnistu.

Sihi tn 122 // Voolu tn 15 kinnistu alghind on 345 000 eurot. Ärimaa sihtotstarbega kinnistu pindala on 3052 m2. Kinnistul asuv saunahoone on tehniliselt halvas, kapitaalremonti vajavas seisukorras ja seisab tühjana.

Tallinna linnavolikogu otsustas määrata kinnistu uueks alghinnaks 345 000 eurot, mis on esmasest alghinnast 25% madalam, arvestades asjaolu, et alghinnaga 460 000 eurot oli kinnistu enampakkumisel seitse korda edutult.

Kinnistu lähedusse jääb Kivimäe raudteejaam ja Sanatooriumi park. Lähiümbrus on hoonestatud valdavalt üksikeramutega ja üksikute haiglahoonetega. Kinnistul asub 1959. aastal saunahoonena kasutusele võetud, klombitud paekivist, osaliselt tellistest, krohvitud ja osaliselt värvitud välisseintega kahe põhikorruse, pööningu- ning tehnilise keldrikorrusega ehitis ehitusaluse pindalaga 803 m².

Sihi tn 37a tootmismaa sihtotstarbega kinnistu pindalaga 500 m² on enampakkumisel alghinnaga 90 000 eurot. Kinnistul asub tähtajatu üürilepinguga koormatud keraamikatöökoda.

Männikul asuv elamumaa sihtotstarbega Remmelga tn 3 kinnistu pindalaga 1071 m² on enampakumisel alghinnaga 49 900 eurot. Kinnistul paiknev elamu ei ole kasutusse antud.

Kinnistute müügist saadav tulu läheb sihtotstarbeliselt Nõmme linnaosas Valdeku tn 13 kinnistul sauna ja spordikeskuse ehitustööde teostamiseks. Tallinna linna munitsipaalsaunade programmi kohaselt planeerib Nõmme Linnaosa Valitsus aadressil Valdeku tn 13 asuva tühjana seisva endise koolihoone ümber ehitada, sh sinna sauna rajada. Kinnistule sauna ja spordikeskuse ehitamisega on juba algust tehtud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 5 = 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine