Nordecon: Ehituslepingu sõlmimine

NordeconNordecon AS kontserni kuuluv ettevõte NOBE (ärinimi Nordecon Betoon OÜ) ja Nordex Sverige AB sõlmisid lepingu Põhja-Rootsi Sundsvalli lähedusse rajatava Nysäter tuulepargi 73 tuulegeneraatori vundamendi ehituseks. Leping hõlmab endas nii betoonitöid kui ka pinnaseankrute paigaldust.

Nysäter tuulepark saab olema Euroopa üks suuremaid maismaa tuuleparke koguvõimsusega 475 MW, kus lisaks esimeses etapis rajatavale 73 tuulegeneraatorile ehitatakse teises etapis täiendavad 41 tuulikut. NOBE tellija Nordex Group on maailmas suuruselt viies tuulegeneraatorite tootja ning projekti tellija Nordexilt on konsortsium Credit Suisse Energy Infrastructure Partners (CSEIP) ja Utility E.ON Climate & Renewables.

NOBE lepingu maksumus on 14,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks, ja ehitustööd kestavad kuni 2020. aasta juunikuuni.

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2018. aasta konsolideeritud müügitulu oli 223 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 660 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika