Lunapolis Kinnisvara: Ole kursis kinnisvaraturul toimuvaga

LunapolisKui tahad olla kinnisvaratehingutes edukam, siis tegutse nagu proff

Me kõik puutume vähemal või rohkemal viisil kokku kinnisvaratehingutega, olgu see siis üürimine, eluaseme ostmine või siis ka raha paigutamine kinnisvarasse kasumi teenimise eesmärgil. Ükskõik millisel eesmärgil kinnisvaratehingut tehakse on see seotud suure rahaga ning see toob omakorda kaasa palju murekohti, mis vajavad lahendamist, et tehing saaks tehtud turvaliselt ja ei peaks tulevikus tehtut kahetsema.

Alanud on uus ja tegus aasta ja nüüd on õige aeg teiega jagada meie eelmise aasta sadade erinevate tehingute käigus saadud kogemusi, et saaksite olla kinnisvaratehingutes edaspidi edukam ning teenida kinnisvara tehingutega rohkem kasumit.

Ole kursis kinnisvaraturul toimuvaga

Eelmine aasta oli Pärnu kinnisvaraturul muutlik nagu lainetus Pärnu rannas. Jätkuvalt toimusid korterite ja majade ostmised ning üüriturg oli aktiivne. Hinnad on vähehaaval pigem kerkinud, kui langenud. Elamuehituseks sobivate kinnistute muutus väheke aktiivsemaks võrreldes varasemate aastatega ning samuti kerkisid mõnevõrra müügihinnad.

Eramuid ostetakse ja müüjakse küll aastaringselt, kuid pikaajaline kogemus on näidanud, et tehingute aktiivsus kõigub. Tõuseb oluliselt varakevadel – suve alguses ja sügisel kuni jõuludeni. Kuna kevad pole enam kaugel, siis need, kes on mõlgutanud mõtet omale kinnisvara soetada, asuvad nüüd unistusi teoks tegema.

Suhteliselt aktiivset huvi näidatakse üles eramute ostu vastu ka aasta lõpus. Suve lõppedes tuleb turule uusi pakkumisi. Sageli soovivad omanikud enne talve saabumist leida uusi, just neile sobivamaid lahendusi. Seda kas korteri või väiksema elamu näol.

Joonis 1. Eramute müügiarv kvartaalselt 2015-2016 a.Joonis 1. Eramute müügiarv kvartaalselt 2015-2016 a. Allikas: Maa-amet, tehingute andmebaas

Korterite ostu ja müügi puhul on olukord pisut teine. Siin võib näha tehingute arvu suurenemist just suve keskel (vaata joonis 2). See võib tuleneda ka tehingu hindade suhteliselt madalast tasemest võrreldes eramutega. Madalamad ostu-müügi hinnad tähendavad, aga ka suuremat huviliste ja tehingute arvu ning kiiremaid otsuseid.

Joonis 2. Korterite müügiarv kvartaalselt 2015-2016 a.Joonis 2. Korterite müügiarv kvartaalselt 2015-2016 a. Allikas: Maa-amet, tehingute andmebaas

2016 orienteeruvad tehingute hinnavahemikud

Kui olete oma mõelnud oma elukoha vahetamisele – müüa olemasolev ja osta asemele just see õige, siis just nüüd on õige aeg oma vara müügikorda seadmisega algust teha ja maakleriga läbi rääkida. Teie kinnisvara müügihind sõltub paljudest teguritest ja täpsema müügihinna saab selleks peale kokkusaamist, objekti -ja asjaoludega tutvumist. Soovitame alustada helistamisest ja edasi saab kõik olema teie jaoks palju lihtsam ja selgem.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC