Nõuanne: Kuidas leida üürikorter – tubade aru ja piirkonna valik

Täna alustame KV.EE nõuanderubriigiga. Seekord võtame vaatluse alla, kuidas leida endale üks hea ja tore üürikorter. Esimeses postituses tuleb juttu vajalikust tubade arvust ja piirkonnavalikust.

Mitu tuba?

Esimene kriteerium üüripinna otsimise juures on vajalik tubade arv. Üldreegel on, et igal pereliikmel peaks olema võimalus oma magamistoale. Täiendavalt peaks olema olemas elutuba.

tubade arvelt muude kriteeriumide alusel sobiva korteri puhul tähendab üksjagu ebamugavust edasises elus.

Aga eks igaüks otsustab finantsilistest võimalustest lähtuvalt, kas elada tihedamalt koos või luksuslikumalt laiutades.

Tubade arvu üle otsustades tasub tähelepanu pöörata sellele, et uuemates majades on enamasti köök ühendatud elutoaga. Vanemates majades võib köök siiski eraldi ruumina olemas olla.

Milline piirkond?

Üürikorteri potentsiaalset asukohta kindlaks määrates tasub arvestada sellega, millise piirkonnaga oled ise seotud? Kas vaja on läheduses asuvaid lasteaedu-koole? Või on oluline töökoha ja ühistranspordi naabrus?

Piirkonna alusel otsingu tegemiseks on mõistlik ja väga mugav kasutada KV.EE kaardiotsingut. Seal saad määrata otsingu parameetrid ning kaardil näidatakse pakkumisi.

Piirkonnaga haakub tasuline parkimine. Tasulise parkimise ala laienemise tingimustes peab tähelepanu pöörama sellele, kas on võimalik auto tasuta parkida? Või on see lisakulu allikas?

Ja kui enda jaoks on parkimiskoht olemas, siis kas ka külalistele on võimalik auto hoidmiseks koht leida? Erakutel siin muidugi probleemi ei ole.

Piirkonna puhul tasub alati vaadata ka seda, kas potentsiaalne üürikorter asub sisekvartalis või suure liiklusega tänava ääres. Kui esimesel puhul on võimalik avatud akna peal loodushääli nautida, siis teisel juhul tuleb tõenäoliselt nii tolmu kui müra tõttu aknad tihedalt kinni hoida.

Piirkonna üle otsustades tasuks mõelda sellele, et äkki on pigem mõistlik maksta pisut enam soodsas asukohas oleva korteri üüri, kui sama raha ja veel täiendav aeg mitmekordselt transpordiküsimuste lahendamise peale kulutada.

Piirkonda määratledes paned paljuski paika ka hoone tüübi, kus sa elada soovid. „Mägedes“ on paneelelamud, Põhja-Tallinnas on valdavalt vanemad puitelamud, kesklinna hoonestus on mitmekesine. Nõmme ja Pirita ning Kristiine pakuvad suhteliselt vähe, kuid taas laias skaalas uuemaid ja vanemaid  üürikortereid.

Nõuanne

  • Pane paika soovitud tubade arv, eelistatud ja hinnaklass.
  • Uuri siiski ka alternatiivseid piirkondi ja laienda hinnaklassi, sest vahel on võimalik portaalis kuulutuse juures olevast hinnast alla küsida.

Palun lisa kommentaarina enda kogemused, soovitused ja nõuanded üürikorteri tubade arvu ja piirkonna üleotsustamisel.

Nõuanderubriigi järgmises artiklis kirjutame üürihinnast ja muudest hinda mõjutavatest kriteeriumitest.

Vaata lisaks, mida soovitavad KV.EE nõuanded või konkreetsemalt postituste sarja “ Kuidas leida üürikorter“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

2 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest