Ober-Haus Balti korterite hinnaindeks 04/2012

Tallinnas langes aprillis korteri keskmine ruutmeetri hind 2,4%, 1093-le eurole. Kesklinna linnaosas püsis keskmine hind muutumatuna, Lasnamäel tõusis 3,4%. Mustamäel on statistiline hinnalangus juba neljandat kuud järjest, aprillis -9,6% võrreldes märtsiga, põhjuseks uute korterite tagasihoidlik osakaal tehingute hulgas.

Võrreldes eelmise aasta aprilliga oli käesoleva aasta aprillis Tallinna keskmine korteri pinnaühiku hind 4,4% kõrgem. Käesoleva aasta esimesel neljal kuul on korterite olnud aktiivne, korterite ostu-müügitehinguid tehti 30% rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Riias tõusis keskmine ruutmeetri hind aprillis 0,5% 980-le eurole ruutmeetri kohta. Nõudlus uute korteritele ületab pakkumist ja selles segmendis võib täheldada väikest hinnatõusu. Viimase 12 kuuga on keskmine ruutmeetri hind tõusnud 4,5%. Võrreldes hindade tipuga 2007-l aasta mais on aga hinnad keskmiselt 57,8% madalamad.

Vilniuses langes keskmine ruutmeetri hind aprillis 0,2%. Kõige suurem hinnamuutus oli vanadel korteritel suuremates elurajoonides (-0,9%). Viimase aastaga on keskmine ruutmeetri hind Vilniuses tõusnud 0,1% ja keskmine hind on 1202 eurot ruutmeetri kohta.

Lae ülevaade alla siit.

Kaspar Tamkivi
Turundusspetsialist

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC