Õismäe raba naabrusse kavandatakse väikeelamurajooni

Tallinn võttis vastu detailplaneeringu, millega luuakse võimalus ehitada Õismäe raba naabruses asuvale 5,08 ha suurusele planeeringualale 12 üksikelamut ja 12 kahe korteriga elamut.

Saviliiva tee 2a, 4b ja 8d kinnistu ning lähiala detailplaneeringu koostas Ruum ja Maastik OÜ. Planeeritav ala asub Haabersti linnaosas Vismeistri asumi idaservas, Õismäe raba ääres, kahe magistraaltänava – Vabaõhumuuseumi tee ja Vana-Rannamõisa tee – vahel.

Planeeritav ala on valdavalt kaetud kõrghaljastusega ning piiratud idast ja põhjast Õismäe raba metsamassiiviga, läänest Vismeistri asumiga, lõunast Vana-Rannamõisa tee põhjaküljel asuva veel hoonestamata alaga.

Planeeringuala kontaktvööndis on valdavalt elamumaa sihtotstarbega kinnistud, mis on peamiselt hoonestatud kahekorruseliste üksikelamutega, samuti jääb piirkonda kahe korteriga elamuid ja avalik park.

Detailplaneeringu kontaktvööndi alal on mitmed rohealad, väljaspool kontaktvööndi ala on populaarseimaks vaba aja veetmise kohaks Kakumäe rand. Tähtsaim kultuuriasutus piirkonnas on Vabaõhumuuseum, mis asub planeeritavast alast ligikaudu kilomeetri kaugusel ning on ülelinnalise ja -riigilise tähtsusega. Lisaks asub Vabaõhumuuseumi tee ääres Tallinna elanike seas populaarne kergliiklustee. Alast kaugel ei asu ka Tallinna Loomaaed, Suurhall, Škoda jäähall ja Rocca al Mare kaubanduskeskus.

Detailplaneeringu lahendus on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ja Haabersti linnaosa üldplaneeringuga – planeeringualale on kavandatud kuni kahekorruselised väikeelamud ja detailplaneeringu koostamisel on arvestatud planeeringuala kõrval paikneva rekreatsioonialana kasutatava Õismäe raba võimalikult väikest koormamist ehitus- ja elutegevusega.

Detailplaneeringu algatamist taotles OÜ Urban Management. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 9. oktoobri 2013 korraldusega. Detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks toimus avalik arutelu 8. novembril 2013.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

83 + = 88

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine