Pärnaõuest neljandik valmis

NCCTallinna planeeritavast suurimast elamuasumist, Haaberstis asuvast Pärnaõuest on valmis neljandik – kavandatud 770st korterist 200.

Novembris valmis Pärnaõues kaks uut korrusmaja, järgmisel kevadel lõppeb veel kahe korrusmaja ehitus. Teise etapi lõppemisel tegi ehitaja ka esialgsed haljastustööd.

Pärnaõue ehitaja ja arendaja, NCC Elamuarendus OÜ tegevdirektor Timo Riismaa sõnul on eesmärk 770 korterini jõuda lähima kuue aastaga. “Kui siiani oleme liikunud tempos kaks maja aastas, siis alates järgmisest tahame igal aastal valmis saada neli kortermaja,” lausus Riismaa.

“Võrreldes esialgselt plaanituga jääb elamuasumi maht samaks, küll aga lähtuvalt nii Eestis kui Skandinaavias viimasel ajal juurdunud suundumustest, oleme korterite suurust paari ruudu võrra vähendanud, mis omakorda on kahandanud ka hinda,” märkis Riismaa.

“Ruumi on võidetud eelkõige nutikamate planeeringute abil, see omakorda on kahandanud ka korterite hinda,” ütles Riismaa.

Pärnaõue kahetoaliste korterite suurus ulatub keskmiselt 50m2 ja kolmetoaliste oma 70m2. Kõik korterid on rõdudega ning kõikide korterite juurde kuulub panipaik hoone esimesel korrusel. Lisaks ehitatakse elamurajooni mänguväljakud ja rohealad.

Korrusmajade arhitekt on Ilmar Klammer ning hooned projekteeris EA Reng AS. NCC Elamuarendus OÜ annab kõikidele korteritele kolme aasta pikkuse ehitusgarantii.

NCC on viimase kümne aasta jooksul ehitanud ja arendanud Tallinnas ja Viimsis kokku 1214 korterit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal