Partneri uudis: Home inspection nüüd saadaval Eestis – kinnisvara ostueelne kontroll

Home inspection ehk Kinnisvara Ostuabi teenust kasutavad uue kodu soetamisel paljud Lääne-Euroopa, USA ja Austraalia koduostjad. Nüüd on home inspection saadaval ka Eestis. Meie ehitusvaldkonnas kogenud kinnisvarainspektorid kontrollivad majade ja korterite tehnilist seisukorda, aitavad analüüsida ehitusjärgus korterite projekte ja teevad uusarendustes ehitusgarantii lõpu eelseid ülevaatusi. Ehituskaitse Büroo on esimene teenusepakkuja Eestis, kes aitab Kinnisvara Ostuabi teenuse abil teha koduostjatel turvalisi ja kaalutletud ostuotsuseid.

Mis on Kinnisvara Ostuabi ja kuidas see koduostjat aitab?

Lühidalt öeldes on home inspection Kinnisvara seisukorra hindamine. Kinnisvarainspektor vaatab maja või korteri üle ja annab visuaalse hinnangu nii ehituskvaliteedile kui ka tehnosüsteemide seisukorrale. Nii aitame kaitsta kliendi huve: leiame varjatud ehitusvead ja probleemid, anname infot vajalike remonditööde kohta ja aitame selgeks teha, kas müüja küsitud hind on õiglane.

Kliendi soovil saame koostada ka hinnakalkulatsiooni esmatähtsate remonditööde tegemiseks, et koos kodu ostuga oleks vajadusel võimalik arvestada juba ka kuludega remonditöödele. Kinnisvara Ostuabi raport aitab kliendil jõuda selgusele, kas ta soovib müügis olevat korterit või maja osta ning annab vahendid müüjaga hinnas läbi rääkimiseks.

Illustreerimaks home inspection teenuse olemust ja vajalikkust, soovitame vaadata järgnevat humoorikat klippi (inglise keeles)

Igapäevase järelevalve käigus näeme, et ehituskvaliteet on ebaühtlane ja kohati vastuvõetamatu. Nii uued kui ka järelturu korterid peidavad endas sageli ootamatuid vigu, millele kinnisvaravaldkonna väline inimene ei oskaks ehk ise tähelepanu pöörata. Kõige levinumad probleemid, mida majade ja korterite ülevaatuste käigus näeme, on:

  • nõrgast või olematust ventilatsioonist põhjustatud hallitus vannitoas;
  • puudulik või tegemata hüdroisolatsioon vannitoas;
  • aegunud, tuleohtlikud elektrisüsteemid ja alumiiniumjuhtmed;
  • katkised põrandaküttesüsteemid;
  • lekkivad torud;
  • närilised jt kahjurid;
  • ummistunud ja tuleohtlikud korstnad jne.

Kuidas aitab Kinnisvara Ostuabi korteri ostmisel uusarenduses?

Täna müügile tulevates uusarendustes müüakse suur hulk korteritest juba enne, kui ehitustegevus on alanud – ning projekti valmimise hetkeks on müügis veel vaid mõned üksikud korterid. See tähendab, et uut kodu ostes on kliendi ainsaks infoallikaks arendaja lubadused ja väljastatavad infomaterjalid: korteriplaan, asendiplaan, projekti tutvustus, hinnakiri jms. Info kogus ja kvaliteet on vastavalt arendajale varieeruv. Kuidas teha kahemõõtmelistele joonistele ja lubadustele tuginedes informeeritud ostuotsus?

Kinnisvara Ostuabi aitab projekteerimis- või ehitusjärgus korterites tuvastada projekteerimisvead ja ennetada ehitusvigu. Aitame projekti infomaterjalide põhjal saada selgema ettekujutuse, milline võiks ostetav korter tegelikkuses olla ning teha ostuotsuse ka siis, kui veel ei ole korterit, mida vaatama minna.

Uusarenduste korterite puhul sõltub ostuabi maksumus korteri suurusest. Suuremate korterite puhul on põhjalik analüüs oluliselt ajamahukam. Juhul, kui ehitaja on jõudnud korteris tehnosüsteemide paigalduseni – elekter, vesi, põrandaküte ja torustikud – saame teha esmase ülevaatuse ka objektil.

Sinu kodu ehitusgarantii hakkab lõppema?

Ehitajad ja arendajad annavad uutele korteritele ja ka majadele ehitusgarantii, mis kestab tavaliselt 2 aastat. Tasub teada, et kõik garantiiajal esinevad ehitusvead peab kõrvaldama ehitaja.

Garantii lõpu ülevaatus aitab uues kodus enne ehitusgarantii lõppu selgeks teha, kas on probleeme mis kuuluvad ehitusgarantii korras ümbertegemisele ning millised muredest kuuluvad ehitusgarantii alla. Enamlevinud probleemid ehitsgarantii lõpu eel on lahti tulnud liistud, rikkis põrandaküte või pragunenud seina- ja laenurgad. Keerulisemate ja potentsiaalselt tervisele ohtlike probleemide hulka kuuluvad nähtavad niiskuskahjustused ja hallitus ning probleemid elektrisüsteemiga.

Lisaks nähtavatele probleemidele, mis kuuluvad garantiikorras ümbertegemisele annab kinnisvarainspektor infot ka potentsiaalsete murede kohta tulevikus, mida on võimalik ennetada. Nii ei pea koduomanik kulutama oma aega ja raha probleemide lahendamisele, mille puhul vastutus on tegelikult ehitaja kanda.

Ehituskaitse Büroo – esimene home inspection teenusepakkuja Eestis

Ehituskaitse Büroo kinnisvarainspektoritel on enam kui 20 aastat kogemust Eesti ja Euroopa ehitusturult. Soovime oma põhjalikku kogemust rakendada kodude ostueelsel kontrollimisel pakkudes Kinnisvara Ostuabi teenuste täislahendust. Usume, et igaüks ei pea olema spetsialist igas valdkonnas. Nii, nagu usaldad auto remondi mehaanikule ja tervisemured arstile, peaksid ka kinnisvara seisukorra kontrollimise usaldama Ehituskaitse Büroo sõltumatutele spetsialistidele.

Ostad uut kodu? Või juba olemasoleva kodu ehitusgarantii hakkab lõppema? Kinnisvara Ostuabi aitab leida varjatud ehitusvead ja probleemid – säästa aega ja raha planeerimata remondilt!

Soovid rohkem teada, kuidas kinnisvarainspektor saab Sind aidata? Kirjuta meile e-postile info@ehituskaitse.ee või helista 50 63 888. Võtame Sinuga ühendust esimesel võimalusel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

22 − = 18

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.10.2021 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?