Partneri uudis: Korteri ostmine ehitusjärgus uusarenduses – kuidas Kinnisvara Ostuabi saab aidata?

Tänasel kinnisvaraturul müüakse suur osa uusarenduste korteritest juba enne, kui ehitustegevus on alanud. Maja valmimise hetkeks on tavaliselt müümata vaid mõned üksikud korterid. Kuidas teha kodu ja kinnisvarainvesteeringu valikul õige otsus, kui selle ehitusega ei ole veel alustatud või maja on veel ehitusjärgus?

Parimate palade saamiseks uusarenduste turul tuleb ostuotsus teha kohe, kui arendaja müügiga alustab, sest juba valmis majades on müüki jäänud korterite valik väike ja valikust sobiva leidmine keeruline. See tähendab, et ostuotsus tehakse arendaja poolt väljastatud materjalide ja müügikonsultandi või maakleri selgituste põhjal. Kuidas teha informeeritud ostuotsus tuginedes kahemõõtmelistele joonistele?

Projekteerimis- ja ehitusjärgus kortereid on võimalik ostueelselt kontrollida

Kinnisvara Ostuabi aitab veel ehitamata korterite puhul ennetada probleeme ja märgata projekteerimisvigu. Arendaja müügimaterjale ja ehitusprojekti süvitsi analüüsides saame tuvastada, kas see mida müüakse kattub sellega, mida päriselt hakatakse ehitama. Kui ehitustegevus on alanud ja „majakarp“ on juba püsti, saame teostada ka objekti kohapealse ülevaatuse.

Uusarenduse ostueelne kontroll aitab vältida ootamatuid „üllatusi“ uue korteri ostul. Teeme kindlaks, kas tehnilised plaanid on adekvaatsed ning kas korterites leidub häirivaid nüansse, mida korteriplaanile peale vaadates kohe ei tuvasta.

Uue korteri üleandmisel saame kontrollida ka ehitustööde kvaliteeti ja teostatud tehniliste lahenduste vastavust plaanidele – et koduostja või investor saaks võimalikud probleemid lasta lahendada arendajal enne sisse kolimist või korteri välja üürimist, mitte hiljem oma kuludega.

Sinu korteri ehitusgarantii hakkab lõppema?

Ehitajad ja arendajad annavad uusarenduste korteritele ehitusgarantii, mis kehtib üldjuhul 2 aastat. Selle aja jooksul on ehitaja kohustatud kõik ilmnevad ehitusvead kõrvaldama.

Ehituskaitse Büroo „Garantii lõpu ülevaatus“ aitab korteri omanikul enne ehitusgarantii lõppemist leida probleemid, mille parandamine on ehitaja vastutus.

Garantii lõpu ülevaatusel teeb kinnisvarainspektor kindlaks, kas on tekkinud puudusi, mis kuuluvad ehitaja poolt garantiikorras ümbertegemisele – ning millised mured võivad tekkida tulevikus. Samuti aitab kinnisvarainspektor vahet teha, millised probleemid kuuluvad ehitusgarantii alla ja millised mitte.

Nii ei pea koduomanik kulutama oma aega ega raha probleemide lahendamisele, mille puhul vastutus on tegelikult ehitaja kanda.

Enamlevinud probleemid, mis ilmnevad enne ehitusgarantii lõppu, on:

  • lahti tulnud liistud;
  • pragunenud seina- või laenurgad;
  • halvasti liikuvad uksed ja mitmed teised pisiprobleemid.

Raskemini parandatavate ja tervisele ohtlike probleemide hulka kuuluvad:

  • nähtavad niiskuskahjustused vannitubades;
  • rikkis põrandaküte;
  • problemaatiline või tuleohtlik elektrisüsteem.

Uusarenduste ostueelse kontrolli ja garantii lõpu eelse ülevaatusega aitab Ehituskaitse Büroo

Ehituskaitse Büroo pakub esimesena Eestis „home inspection“ ehk Kinnisvara Ostuabi teenust. „Home inspection“ on USA-s ja mujal läänemaailmas täiesti tavaline ja igapäevane teenus uue korteri või maja ostul, mis aitab vältida ostuga kaasnevaid ootamatuid probleeme.

Ehituskaitse Büroo kinnisvarainspektoritel on enam kui 20-aastane kogemus Eesti ja Euroopa ehitusturul. Oleme osalenud ehitusprotsessides algusest lõpuni alustades projekteerimisest, projektijuhtimisest ja ehitamisest kuni ehitusjärelevalveni. Nüüd rakendame oma kogemust klientide jaoks kinnisvara seisukorra hindamisel.

Igapäevatöös näeme, et ehituskvaliteet võib olla ebaühtlane – uusarendused peidavad endas ootamatuid vigu, mille avastamine on keeruline ja likvideerimine võib osutuda ettearvamatult kulukaks.

Soovid täpsemalt teada, kuidas kinnisvarainspektor saab Sind uue korteri ostu või korteri garantii lõpu eelse kontrolliga aidata? Helista 50 63 888 või vaata kodulehelt www.ehituskaitse.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!