Pea 30-aastase kogemusega Eesti arendaja käivitab uue kinnisvarafondi

1993. aastal asutatud, Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendaja Favorte toob turule uue, multifunktsionaalsetele stock-office tüüpi äripindadele spetsialiseerunud kinnisvarafondi. Fondi partneriteks on Favorte asutaja ja omanik Rainer Hinno ning endine SEB Baltikumi juht Riho Unt.

Fondi asutajate kinnitusel on endas paindlikult esindus-, kontori- ning lao- ja/või tootmispindu ühendavad stock-office äripinnad Eestis ja Baltikumis kiiresti populaarsust kogumas. „Stock-office kontseptsioon ongi suuresti meil Eesti ettevõtluskeskkonda silmas pidades välja arendatud. See võimaldab väikestel ning keskmise suurusega kasvavatel ettevõtetel oma tööd tõhustada ja kulusid piirata, tuues kõik tööprotsessid ja töötajad kokku ühe katuse alla,“ selgitas Favorte juht Rainer Hinno.

Hinno sõnul on pea 30-aastase kogemusega Favorte juba viimased seitse aastat järjest aktiivsemalt arendanud just stock-office tüüpi ärikinnisvara, sest nõudlus on järjest kasvamas. „Meie pindadel tegutseb täna ülimalt erineva profiiliga ettevõtteid, alustades keskkonnasõbralike pesuvahendite tootjast ja lõpetades taastuvenergialahenduste pakkujaga,“ lisas Hinno.

Fondi partneri Riho Unti sõnul on stock-office äripindade oluliseks eeliseks jätkusuutlikkus. „Kõik ettevõtted soovivad olla oma töös järjest tõhusamad ja säästlikumad, kuid väikestel ja keskmise suurusega tegijatel võib see teinekord päris keeruliseks osutuda. Kaasaegne ja multifunktsionaalne äripind aitab vähendada keskkonnajälge, aga ka piirata ettevõtte jooksvaid tegevuskulusid. Ühtlasi on seda tüüpi pinnad ülimalt paindlikud ja kohandatavad konkreetse ettevõtte ärivajadustele,“ ütles Unt.

Ärikinnisvarale spetsialiseerunud nõustamisettevõtte Colliers äripindade üksuse juhi Tarmo Kalviste hinnangul on nõudlus stock-office tüüpi pindade järele jätkuvalt suur. „Sektori vakantsus on alla 4%, mis näitab selgelt, et nõudlust on rohkem kui pakkumist ning valmivad hooned leiavad 90% ulatuses üürnikud juba enne hoone valmimist,“ ütles Kalviste. Colliersi andmetel on Tallinna piirkonnas tänaseks valminud üle 200 000 ruutmeetri stock-office äripinda. Keskmine hoone suurus on 3000 ruutmeetrit, seda kasutavad 7-8 üürnikku ning üürihind jääb sõltuvalt asukohast 6 ja 13 euro vahemikku ruutmeetrilt. „Näeme ka Lätis ja Leedus antud segmendis kasvavat nõudlust ja arenduspotentsiaali,“ kinnitas Kalviste.

Loodava fondi eesmärgiks on arendada ja hiljem müüa 100 000 m2 ulatuses stock-office äripinda, millest 50% asub Eestis ja teine 50% Lätis ja Leedus. Fond pakub investoritele võimaluse osaleda arenevas ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete töökeskkonda muutvas ärikinnisvara valdkonnas. Fondi struktuuris on ühendatud valdkonna ekspertiis ja hea finantsiline läbipaistvus. Peale esimese arendusfondi käivitumist on jätkufondina plaanis tuua turule ka juba olemasolevate ja rahavoogu genereerivate stock-office varadega 100 miljoni euro suurune fond, mis on mõeldud peamiselt vaid professionaalsetele finantsinvestoritele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC