Pindi Indeks langes juulis 3,3% võrra

Pindi KinnisvaraPindi Indeks langes juulis 3,3% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1051 eurot. Juunis oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1087 €/m.

Kui juunis tehti antud linnades 911 korteriomandi tehingut, siis juulis tõusis aktiivsus 1068 tehingule. Võrdluseks – mullu mais tehti indekslinnades 1130 korteriomandi tehingut. Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 25 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 68,4 protsendi võrra kõrgemal.

Tallinna järelturul on korterite hinnad alates kevadest kümnendiku võrra langenud, madalate kõrvalkuludega elamispinnad on hinnalangusest sisuliselt puutumata jäänud.

Maa- ja eramuturul tehakse varasemast rohkem tehinguid ning ka hinnad on kerges tõusutempos.Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman väidab, et hindade kerge langus ja tehingute arvu peatumine tuli Eesti kinnisvaraturule ideaalsel ajal: “Mida pikemalt oleks hinnaralli kestnud, seda järsem oleks olnud kukkumine. Praeguse pausi elab aga iga vähegi rasva kogunud ettevõtja ja leibkond valutult üle.”

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi kümne aastase ajaloo.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC