Põhja-Tallinn tervitab Kalasadama rahulepingu sõlmimist

TallinnPõhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid tervitab vaidluse lõpetamist Tallinna Kalasadama ümbruse detailplaneeringu teemadel.

Kaljulaid ütles, et rahulepingu sõlmimine MTÜ Telliskivi Selts ja AS vahel oli äärmiselt vajalik, et Kalaranna arhitektuurikonkursiga konstruktiivselt edasi minna ja seeläbi Kalaranna mereäär laiemale avalikkusele avada.

“Kuigi see jäi aega, mil juhtisid teised inimesed, olen mõttevahetust tähelepanelikult algusest peale jälginud. Eestlased on mererahvas ja me ei peaks minema tagasi aega, kus ligipääs merele käis erilubade alusel”, lausus Kaljulaid.

Põhja-Tallinna tunnustab nii kohalikke aktiviste, tänu kelle järjepidevale tähelepanujuhtimisele on planeeringus läbi mõtestatud mitmed kitsaskohad, kui ka AS Eestit nõusoleku eest lõpetada kohtuasi. Loodan, et kodanikel jätkub ka edaspidi tahet olulistel teemadel sõna võtta“, lisas ta.

MTÜ Telliskivi Selts ja AS sõlmisid lepingu, millega loobutakse vaidlemisest Tallinna Kalasadama ümbruse detailplaneeringu teemal. Kokkuleppe põhjal tagab Pro Kapital juurdepääsu Kalasadama mereäärele. Piirdeaed likvideeritakse pärast ehitustegevuse lõppemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 12 = 22

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine