Endisest linnaosavalitsuse hoonest saab rohkete poodidega kaubanduskeskus

PiritaPirita Linnaosa kolis 2015. aasta novembris aadressile Kloostri tee 6 ja haldushoone Merivälja teel jäi tühjaks. Nüüd saab hoone aga uue ilme ja sellesse tuleb kaubanduskeskus.

Merivälja tee 24 ehituse peatöövõtja OÜ alustas ehitustöödega veebruarikuus. Ehituse kestvuseks on planeeritud kaheksa kuud ja keskuse avamine toimub selle aasta sügisel. Arhitektuurne lahendus rõhutab asukoha dominantsust, säilib modernistlik üldilme, millele on iseloomulikud heledad fassaaditoonid, puit, terrassilisus ja mõningad ümaraknad, samuti poolkumer nurgalahendus. Arhitektuurse osa autor on Priit Kaljapulk (AB Humana Grupp OÜ). Sisekujunduses kasutatakse elemente hoone rajamise ajastust ehk kaheksakümnendatest.

Esimesele korrusele tuleb RIMI jaekaubanduskett, mille kasutuses saab olema umbes kolmandik hoone üüripinnast. Lisaks on keskusesse planeeritud kaasaegne hambaravikabinet, apteek, spordiklubi, lemmiklooma pood ja kliinik, 4-5 erinevat tuntud toitlustusettevõtet ning mitmesugused kaubandus-äripinnad, millest enamus on tänaseks üürniku leidnud. Hetkel käivad läbirääkimised lastehoiuteenuse osutajate ja perearstikeskustega.

Hoone olemasolev maht suureneb kolmandiku võrra ja kogu netopind saab olema ligi 6500m2. Keskuse juurde kuulub 90 kohaga parkla, mis korrastatakse. Kõik tehnosüsteemid saavad samuti olema kaasaegsed ja uuendatud.

vanem avaldas heameelt, et plaanid ja mõtted seoses Merivälja tee 24 hoonega arenevad kiirelt ning peatselt on Pirita üks tuntumaid hooneid linnaosa taas kaunistamas. “Kolides oli eesmärk, et linnaosa saab kaks korrastatud ja ilusat hoonet vanade ja küllaltki räämas hoonete asemel. Rõõmustab, et see eesmärk saab peagi täidetud,” rääkis Mölder. Ta lisas, et kaubanduskeskus annab piritalastele valikuvabadust ja võimalusi juurde.

Tallinn sai linnaosavalitsuse uue hoone Kloostri tee 6 endale vahetustehinguga, mille käigus tegi eraettevõtja hoone korda ja sisustas vastavalt linnaosavalitsuse vajadustele. Vastu andis Merivälja tee 24 hoone. Rahalisi kohustusi linnal seoses vahetustehinguga ei olnud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC