Pro Kapital Grupp alustab aktsiate avalikku pakkumist

Pro Kapital Grupp (Pro Kapital) avalikustas täna nii rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele kui ka Eesti, Läti ja Leedu jaeinvestoritele suunatud aktsiate avaliku pakkumise prospekti. Ettevõte on esitanud taotluse aktsiate noteerimiseks NASDAQ OMX Balti börsidel.

Pakkumine hõlmab kuni 37 miljonit uut aktsiat. Aktsia prognoositav hinnavahemik on 1,90 – 2,05 eurot, lõplik hind määratakse 10. septembri paiku institutsionaalsete investorite nõudluse põhjal. Lisaks võib Pro Kapital täiendavalt lasta välja miljon uut aktsia, et katta võimalikust ülemärkimisest tulenevat vajadust. Eeldusel, et märgitakse kõik aktsiad, moodustavad emiteeritavad aktsiad 41,03% ettevõtte aktsiakapitalist ja ettevõttel on Tallink Grupi järel suuruselt teine vabalt kaubeldatavate aktsiate maht Balti regioonis

“Balti riikide paranev majanduskliima ja Pro Kapitali seniste projektide tulemuslikkus julgustavad meid edasi arendama Peterburi tee kaubanduskeskust ja Tondi kvartalit Tallinnas ning Tallinna tänava elamuarendusprojekti Riias ning jätkama tööd ka teiste projektidega,” ütles Pro Kapitali juhatuse esimees Paolo Michelozzi. “Ehkki meil on bilansis ruumi laenukapitali kaasamiseks, nõuavad nende kolme uue arenduse esmased etapid rohkem kui 130 miljoni euro suurust investeeringut, mistõttu oleme otsustanud korraldada avaliku aktsiaemissiooni.”

“Läbi aktsiate pakkumise loodab Pro Kapital kaasata 70,3 kuni 75,9 miljonit eurot peamiselt kolme uue arenduse finantseerimiseks,” ütles Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor. “Baltikumi kinnisvaraturg on pärast 2009. ja 2010. aastal põhjas ära käimist taastumas. Kuna me keskendume pika-ajalisle perspektiivile, paistab kätte olevat jõudnud õige aeg.“

Ettevõtte aktsiaemissiooni peanõustaja, Porta Finance’i partner Mikus Janvars ütles, et pakkumisest peaks saama suurim avalik Baltikumis pärast 2007. aastat. „Meil on suur usk sellesse pakkumisse, kuna näeme kasvavat investorite nõudlust aktsiate vastu, mis võimaldaksid osa saada Balti majanduste edukast taastumisest. Ühtlasi oleks see oluline signaal paljudele ettevõtetele, kes siin regioonis püüavad kapitali kaasata“ kommenteeris ta.

Pakkumise peakorraldaja, LHV Panga institutsionaalse maaklertegevuse juht Ivar Bergmanis ütles, et aktsia pakub investoritele võimalust võtta aktsiapositsioon, mis jälgib Balti riikide majanduse käekäiku tervikuna, kuna Pro Kapitali äri sõltub muuhulgas nende riikide jaekaubanduse arengust, leibkondade sissetulekute kasvust, tarbijate kindlustundest tuleviku suhtes ja teistest makromajanduslikest teguritest. Sellise profiiliga investeerimisvõimalusi on regioonis napilt. „Järgmise 10 päeva jooksul kohtume mitmete institutionaalsete investoritega Euroopas ja USA-s, müües neile Balti regiooni ja meenutades neile siin edukalt läbitehtud sisemist devalveerimist protsessi ja sellele järgnenud kasvu taastumist. Kuna viimastel aastatel on mitmete ettevõtete lahkumine Balti börsidelt toonud kaasa madala likviidsuse, loodame, et just kutselised investorid võivad tõelise makro-aktsia vastu huvi tunda,“ lisas ta.

Eesti, Läti ja Leedu jaeinvestorid saavad aktsiaid märkida hinnavahemiku ülemises servas 2,05 euro pealt. Kui hind kujuneb sellest madalamal, vabastatakse märkijate kontol vastav summa. Jaemärkijatele ei ole garanteeritud aktsiate jaotust ega ka seatud ülempiiri. Aktsiate märkimist saab teostada enamiku väärtpaberikontosid administreerivate pankade kaudu, täpsem loetelu on ära toodud emissiooniprospektis.

Pro Kapital on Eesti juhtiv kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub kaasaegsetele suuremahulistele elamuarendus- ja ärikinnisvara projektidele Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Alates asutamisest 1994. aastal on ettevõte lõpule viinud 20 projekti, millest mitmed on esmakordsed Baltikumis. Iga päev ärkab, läheb tööle, teeb oma sisseoste või sööb Pro Kapitali poolt rajatud ehitistes 50 000 inimest. Ettevõtet juhib kogenud meeskond, kellel on enam kui 15 aastat kogemust Balti kinnisvaraturgudel ja ettevõte annab tööd 142 inimesele Eestis, Lätis, Leedus ja Saksamaal. 2011. aastal oli Pro Kapitali kogutulu ligi 17,5 mln eurot ja kasum 50,1 mln eurot. Ettevõtte üheteistkümnest, elamuarendus ja kaubanduspinnast koosneva kinnisvaraportfelli investeerimisväärtuse on rahvusvaheline, kinnisvarahindamisega tegelev ettevõte Newsec hinnanud 180 mln eurole ja prospekti lisas on Pro Kapital avalikustanud ka vastava hindamisotsuse ja selle alused. Ettevõtte suurimad omanikud on Ernesto Preatoni ja temaga seotud isikud (34,5%), Vladimir Maslov (11,5%) ja Giuseppe Prevosti ja temaga seotud isikud (8,4%). Ülejäänud aktsiad kuuluvad väikeinvestoritele.

Pro Kapital oli noteeritud Tallinna Börsil 1998 – 2001. Ettevõte eemaldati börsi nimekirjast, kui selgus, et börsi infojagamisreegleid ei ole täielikult järgitud. Pro Kapital vaidlustas otsuse, kuid lõpetas kohtuvaidlused pärast börsipoolset kinnitust, et ettevõte võib tulevikus börsile naasta, kui saab kõiki reegleid järgida. Aktsionärid leidsid hiljem üksmeelselt, et ettevõttele või selle aktsionäridele siiski kahju ei olnud tekitatud ja nõudeid ettevõtte vastu ei esitatud. Sellele järgnevalt on ettevõtte kogu nõukogu ja juhatus välja vahetatud.

Ingliskeelne prospekt ja prospekti kokkuvõtted eesti, läti ja leedu keeltes on saadaval veebilehel www.prokapital.com/investors.

Lisatud piltidel foto Tondi kvartalist ning Tallinna Peterburi tee kaubanduskeskuse ja Riia Tallinna tänava elamuarendusprojekti eskiisid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal