Pro Kapital tühistab aktsiate avaliku pakkumise

Pro Kapital Grupp AS (Pro Kapital) otsustas tühistada aktsiate avaliku pakkumise nõudluse puuduse tõttu ettevõtte aktsionäride jaoks vastuvõetaval hinnatasemel.

Märkimistaotluste kogumine lõppes nädalavahetusel pärast intensiivseid kohtumisi kutseliste investoritega Euroopas ja USA-s. Pakkumise prospekti kohaselt on ettevõttel õigus muuta pakkumise hinnavahemikku (algselt määratud EUR 1,90 ja EUR 2,05 vahel aktsia kohta), kuid ettevõte otsustas mitte aktsepteerida järsku hinnaalandust, mida kapitaliturud ootasid.

Pro Kapital uurib edasisi kapitali kaasamise võimalusi ja kaalub taotluse esitamist oma aktsiate Nasdaq OMX Balti börsil kauplemisele võtmiseks, et olla valmis kapitali kaasamiseks siis, kui globaalne turusentiment on paranenud, ütles Pro Kapitali juhatuse esimees Paolo Michelozzi. „Loomulikult ei ole me tulemusega rahul ja uurime nüüd alternatiivseid rahastamisvõimalusi, et oma plaanidega edasi minna.“

„Kohtumised väga paljude institutsionaalsete investoritega viimase kahe nädala jooksul ja ka sellele eelnevalt ei ole meile andnud põhjust kahelda oma plaanides arendusprojektidega jätkamiseks. Me keskendume pikaajalistele majanduslikele trendidele siin regioonis ja oleme jätkuvalt veendunud nende perspektiivikuses. Kahetsusväärsel kombel ootavad investorid praegu suuremat tootlust, et võtta riske lühiajalises perspektiivis,“ ütles Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor.

„Investoritega kohtudes kogesime algselt suurt huvi piirkonna ja ettevõtte vastu, ning praktiliselt kordagi ei seatud kahtluse alla ettevõtte väärtust või äriplaani teostatavust,“ kommenteeris pakkumise peakorraldaja, LHV Panga institutsionaalse maaklertegevuse juht Ivars Bergmanis. „Sellegipoolest muutub turuseis kiirelt ja aeg on niisugune, et investorid soovivad üleüldise ebakindluse tõttu investeerimiseks suuremat allahindlust vara väärtuselt. Investorite tagasiside põhjal ei paista see olevat seotud ei konkreetse regiooni, ettevõtte või sektoriga.“

Ettevõtte aktsiaemissiooni peanõustaja, Porta Finance’i partner Mikus Janvars ütles, et vastavalt pakkumise prospektile võib ettevõte erinevatel põhjustel tühistada pakkumise või osa sellest enne aktsiate eest ülekannete tegemist, näiteks ootamatute märkimisväärsete negatiivsete muutuste tõttu globaalmajanduslikus olukorras või ebapiisava nõudluse tõttu. Aktsiaid märkinud jaeinvestorite kontodel vabastatakse broneeritud summad ühe tööpäeva jooksul, lisas ta.

Pro Kapital on Eesti juhtiv kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub kaasaegsetele suuremahulistele elamuarendus- ja projektidele Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Alates asutamisest 1994. aastal on ettevõte lõpule viinud 20 arendusprojekti Baltikumis. Iga päev ärkab, läheb tööle, teeb oma sisseoste või sööb Pro Kapitali poolt rajatud ehitistes 50 000 inimest. Ettevõtet juhib kogenud meeskond, kellel on enam kui 15 aastat kogemust Balti kinnisvaraturgudel ja ettevõte annab tööd 142 inimesele Eestis, Lätis, Leedus ja Saksamaal. 2011. aastal oli Pro Kapitali kogutulu ligi 17,5 mln eurot ja kasum 50,1 mln eurot. Ettevõtte üheteistkümnest, elamuarendus ja kaubanduspinnast koosneva kinnisvaraportfelli investeerimisväärtuse on rahvusvaheline, kinnisvarahindaja Newsec hinnanud 180 mln eurole. Ettevõtte suurimad omanikud on Ernesto Preatoni ja temaga seotud isikud (34,5%), Vladimir Maslov (11,5%) ja Giuseppe Prevosti ja temaga seotud isikud (8,4%). Ülejäänud aktsiad kuuluvad väikeinvestoritele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC