Pro Kapital kavandab trammiühendust uue kaubanduskeskuseni

Kinnisvaraarendaja Pro Kapital Grupp alustas trammiliini nr 4 rekonstrueerimisprojekti lisa koostamist, mis võimaldab luua trammiühenduse Majaka tänavalt Peterburi teele rajatava kaubanduskeskuseni.

Trammiühenduse tehnilise projekti koostamiseks lõi Pro Kapital käed projekteerimisbürooga K-Projekt.

Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor ütles, et trammiühenduse loomine on osa plaanist rajada kaubanduskeskusega samale kinnistule tulevikus ühistranspordikeskus koos kavandatava Rail Baltica reisiterminaliga. Remmelkoor lisas, et trammiühendus on esimene samm selles suunas, et luua tulevikus otseühendus ka Tallinna Lennujaamaga.

Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo ütles, et linn näeb uue keskuse suunalise trammiühenduse kavandamist perspektiivikana, kuna see võimaldaks tunduvalt paindlikumalt korraldada trammiliiklust – seda nii reisijate voogudest lähtuvalt kui ka tulevikuvisioone arvestavalt. „Meil on hea meel, et Pro Kapital on alustanud trammitee esimese osa tehnilise projekti koostamisega. Hästi läbimõeldud ja toimiv transpordikorraldus on meie kõigi huvides ning töö selles suunas käib,“ sõnas Harjo.

Pro Kapitalile kuuluv aktsiaselts Tallinna Moekombinaat rajab Peterburi, Tartu, Järvevana ja teede ristumiskohta 131 000 m 2 üldpinnaga kaubanduskeskuse. Rajatava kaubanduskeskuse ankurrentnik on Selver, kelle hüpermarket hakkab paiknema ligi 6000 m 2. Kokku tuleb rajatavasse keskusse 55 000 m 2 üüritavat pinda.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC