Rakvere Targa Maja keskus tutvustab oma tegevust Brüsselis

Rakvere Targa Maja kompetentsikeskus tutvustas täna Brüsselis Regioonide Komitees avatud uste päeval eestimaist regionaalset innovatsiooni. Keskuse tegevuse vastu tunti elavat huvi.

Kohalike omavalitsusliitude Brüsseli esinduse juhi Ille Allsaare sõnul on Rakvere keskuse initsiatiiv ainulaadne. Ühelt poolt tutvustatakse regiooni areneva ja innovaatilise piirkonnana, teiselt poolt aitas keskus tänasel üritusel oluliselt kaasa Rakvere väikeleivatootja „PÄTS“ toodete tutvustamisele Brüsselis, pälvides just kohaliku eestlaskonna hulgas suure populaarsuse.

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on üks kuuest Eestimaale rajatavast regionaalsest kompetentsikeskusest. Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuse partneriteks on pea kõik Eesti ülikoolid, regionaalsed ameti- ja rakenduskõrgkoolid, ettevõtted ning omavalitused. Keskuse temaatilises fookuses on targa maja/intelligentse hoone tehnoloogiad, nende teaduslikud analüüsid ja praktilise rakendamise võimalused ettevõtluses.

Keskuse arendus- ja koolitusvaldkonna juhi Andres Jaadla sõnul tutvustas keskus end sadadele Brüsselis otsustajatele ning sõlmis mitmeid asjalikke ja kasulikke kontakte keskuse arendamiseks edaspidiseks.

Regioonide Komitee avatud uste päeval oli vääriliselt esindatud ka Tallinna linn, tutvustades rohelise pealinna ja tasuta ühistranspordi algatusi.

Tallinna linna esindaja Euroopa Liidus Tõnu Karu sõnul on oluline, et lisaks Tallinnale ka arenevad regionaalsed keskused oma tegevusi Brüsselis tutvustavad. Tuleb märkida, et olla tuhandete Euroopa regioonide hulgas kutsutud 44 välja valitud regioonina on suur tunnustus Euroopa tasandil ning samas annab see võimaluse oma tegevusi tutvustada.

Rakvere rajatav keskus on esimesena Eestis projekteeritud kasutades Euroopas hoonete projekteerimisel järjest enam levinud BIM metodoloogiat ning koostöös TTÜ teadlastega peaks keskusest kujunema ainulaadse Targa Maja testkeskkonnaga, esimene ligi-nullenergia energiakasutusega avalik hoone Eestis. Keskuse kütteks kasutakse maasoojuse põhiseid energiakaeve ja päikeseenergiat. Keskuse hoones valmib ainulaadne demo – ja testkeskkond hooneautomaatika valdkonnas. Vaata lähemalt www.rakveretarkmaja.ee.

Kompetentsikeskuste arendamise meedet rahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondist. Meetme rakendusasutus on Siseministeerium ja meetme rakendusüksus on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Lisaks Euroopa rahastusele finantseerib keskust Rakvere linn.

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on aktiivselt kaasa löömas erinevates Euroopa võrgustikes ja initsiatiivides kaasates Euroopa kogemusi Eestisse, kui tutvustades Eesti kogemusi väljapoole. Näitena oleme kaasatud EL komisjoni võrgustikus „Targad linnad ja kogukonnad“

Eestimaisema ja regionaalsema õhustiku loomiseks tutvustai ja pakuti huvilistele, maitsta esimestena Brüsselis, Rakveres sügisel tööd alustanud väikepagarifirma „PÄTS“ (vaata www.pats.ee ja http://pitsa.päts.ee/ – imemaitsvaid pagaritooteid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC