Scandium Kinnisvara: Scandium Kinnisvara muutus aktsiaseltsiks

Scandium Kinnisvara Kinnisvara OÜ registreeriti käesoleval nädalal Scandium Kinnisvara AS-iks ning aktsiakapitali suurendati 2,1 miljoni euroni. Juhtkonna sõnul on tegemist strateegilise sammuga, et tulevikus paremini kapitali kaasata ja astuda esimesi samme võimalikuks börsile minekuks. Ettevõtte eesmärk on Eesti suurimatele arendajatele tempokalt kandadele astuda.

Maido Lüiste, Kinnisvara AS tegevjuht: „Viimased poolteist aastat oleme tegutsenud väga sihipäraselt laienemise suunal. Ettevõtte aktsiaseltsiks vormistamine aitab meil paremini investoritelt kapitali kaasata nii võlakirjade kui ka võimalike otseinvesteeringute näol. Oleme kinnisvaraportfelli jõuliselt suurendanud mitme silmapaistva ärikondliku arendusega ning terviklike elamuarenduse projektidega Tallinnas ja selle lähipiirkondades. Kuna investorite huvi meie tegevuse vastu on olnud kõrge, ei välista me ka tulevikus börsi poole vaatamist.“

Urmo Kallakas, Kinnisvara AS finantsjuht: „Viimase aasta vältel oleme läbinud restruktureerimise, koondades kõik projektiettevõtted ühe kontserni alla. Selle tulemusena on moodustunud finantsiliselt tugev Scandium Kinnisvara grupp. Scandium Kinnisvara kontserni omakapitali maht on tänase seisuga üle 7 miljoni euro ning näeme seda lähiaastatel kiires tempos kasvamas.“

Elukondlikest arendustest on Kinnisvaral töös Luige kodude projekt Luigel, elamuarendus Laagris ning mastaapne elamuarenduse projekt Peetris.

Lisaks tugevale turupositsioonile elukondliku kinnisvara arendamises on aktiivne ärikondliku kinnisvara turul – arenduses on Tallinna linnapilti muutev kõrghoone Peterburi tee alguses ning äri- ja elukeskkonna projekt koos ’ga Põhja-Tallinnas Põhjala tehase vastas. Esimesena jõuab aga ehitusse moodne co-living kontseptsiooniga üürimaja Mustamäel.

Viimase aasta jooksul on Kinnisvara portfellis valminud co-living elustiiliga üürimaja Newton Stuudiod Kadaka teel Tallinnas ja luksuslik paljude lisavõimalustega DUO Loftid kortermaja Tartu vanalinnas.

Esimesena Eestis süsteemselt tootliku üürikinnisvara ja üürimajade arendamisele spetsialiseerunud Kinnisvara asutati 5 aastat tagasi Maido Lüiste, Kalle Aroni ja poolt. Viimase kolme aastaga on valminud enam kui 450 korterit nii elukondlike kui ka üürikorterite näol. 2020. aasta kasum ulatus 1,9 miljoni euroni. Tänaseks on Kinnisvara laiahaardeline Eesti kinnisvaraarendaja, kes keskendub terviklike elukeskkondade arendamisele, kus kõik eluks vajalik oleks mugavalt lähedal. Scandium arendab elukvaliteeti.

 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest