SIA Arco Real Estate juhtkond omandas Arco Real Estate AS-i osaluse äriühingus

Arco VaraArco Vara AS ja SIA Arco Real Estate (edaspidi „Äriühing“) juhtkonnad teavitavad ühiselt, et SIA Arco Real Estate juhtkond omandas Arco Real Estate AS-i osaluse Äriühingus.

31.10.2016 müüs Arco Real Estate AS, s.o Arco Vara AS-i 100% tütarühing, SIA Arco Real Estate 70%-lise osaluse Äriühingu aktsionärile ja juhatuse esimehele hr Aigars Smits’ile. Kõnealuse tehinguga muutus hr Aigars Smits Äriühingut kontrollivaks suuraktsionäriks.

Äriühing ei oma olulist mõju Arco Vara grupi finantstulemustele. Olles Äriühingu otsustava mõjuta suuraktsionär, otsustas Arco Vara grupp müüa olemasoleva osaluse Äriühingus hr Aigars Smits’ile.

Äriühing jätkab tavapärast äritegevust uue kaubamärgi all. Äriühingu juhtkonnas ja struktuuris muudatusi ei tehta. Kõik olemasolevad lepingud kolmandate isikutega jäävad kehtima.

Vastavalt sõlmitud aktsiate ostu-müügilepingule teostab Äriühing kaubamärgi vahetuse 180 päeva jooksul alates lepingu allkirjastamisest.

Arco Vara AS-i juhataja Tarmo Sild’i kommentaar:

“Viimase 5 aasta jooksul on SIA Arco Real Estate tootnud Grupile keskmiselt 5% tulu, aga Grupi aktsionärid ei ole sellest kasumit saanud. Kuigi mõistame Läti kinnisvara turu kriisijärgset ja samuti hetkeolukorda, ei ühtinud emaettevõtte vaated maakler- ja hindamisteenuse osutamisele Läti juhtkonna ja väikeaktsionäride omadega. Sellest tulenevalt sõlmisime loogilise ja vastastikuselt lugupidava kokkuleppe, et juhtkond omandab Grupilt olemasoleva organisatsiooni ja kontori. Arco Vara grupp jätkab kinnisvaraäriga Lätis Arco Real Estate kaubamärgi all ja on avatud uutele väljakutsetele, soovides samal ajal kõige paremat endistele partneritele ja uutele konkurentidele”.

SIA Arco Real Estate juhatuse liikme Aigars Smits’i kommentaar:

SIA Arco Real Estate on olnud turul peaaegu kakskümmend aastat, äriühing on omandanud reputatsiooni kui usaldusväärne ja professionaalne firma. Oluline osa meie töötajatest on olnud firmas enam kui kümme aastat ja võtmeisikud alates firma asutamisest aastal 1997. Äriühing osutab teenuselt peamiselt kohalikul turule, seetõttu on juhtkonna poolne väljaost loogiline lahendus äriühingu tulevikku arvesse võttes“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

11 − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!