Skanska 2012. aasta tulemus Soomes ja Eestis paranes

Pressiteate koondnäitajad vastavad Soome aastaaruandele ning iseloomustavad Skanska äritegevust Soomes ja Eestis. Sulgudes on toodud samad näitajad 2011. aasta kohta.

Skanska Soome üksuse, kuhu kuulub ka Skanska Eesti, ärikasum oli kokku 25,7 miljonit eurot (-20,5), mis moodustab 2,6% netokäibest (-2,0%). Skanska Soome äriüksuse käive 2012. aastal oli 977,4 miljonit eurot (1006,2), mis tähendas kolmeprotsendilist vähenemist. Tellimuste portfelli (tellitud tööd, mis aasta lõpul ei kajastunud veel käibes) maht oli 605,2 miljonit eurot (741,7). Saadud tellimuste maht kokku oli 754,3 miljonit eurot (933,3). Töötajate arv Soomes ja Eestis 2012. aasta lõpus oli kokku 2861 (3364).

Kenneth Nilsson, Skanska OY presidendi kommentaar tulemustele:

“Võrreldes eelmise aastaga oleme tulemusi märkimisväärselt parandanud. Kahjumlike projektide arv on vähenenud ning hetkel on kõik meie üksused kasumlikud. Siiski, 2012. aastal tellimuste maht vähenes olenemata faktist, et aasta lõpus saime mõned suured tellimused nagu näiteks Porin Puuvilla kaubanduskeskuse projekt.

2013. aastal keskendame oma tähelepanu kahele valdkonnale: kasumlikkus ja turvalisus. Mõlema puhul oleme astunud olulised sammud juba aastal 2012.”

Andres Aavik, Skanska AS juhatuse esimees:

„Ehitusturu olukord oli eelmisel aastal keeruline ning konkurents veelgi tihedam ja karmim. Positiivne oli kogeda, et harvemini kohtas turuhinna kunstlikku allasurumist. Samuti oli selgeid märke nii era- kui avaliku sektori tellijate elavnemisest.

Tänu elukondliku kinnisvara nõudluse kasvule kogus hoogu korterelamute ehitus. See sektor on nüüdseks põhjast läbi käinud ning näha on müüginumbrite selget paranemist. Siiski me käesolevaks aastaks müügihindade olulist tõusu ei prognoosi. Olulist mõju ehitussektorile avaldasid 2012. aastal CO2-kvootide müügist rahastatud projektide hanked. Sel aastal kvootide müügist finantseeritud projektide maht oluliselt väheneb, mis raskendab paljude väiksemate ja keskmiste ettevõtete olukorda.

2012. aastal lõppesid meil mitmed üld- ja taristuehituse suurprojektid. Aasta lõpu poole pälvis Eesti Ehitusettevõtjate Liidu Aasta Ehitaja tiitli meie töötaja Keit Paal, mis oli suur tunnustus tervele ettevõttele.

Siiski oli 2012. aasta Skanska AS-le muudatuste aasta. Analüüsides muutunud turuolukorda ning johtudes kontserni pikaajalisest strateegiast, muutsime eelmisel aastal oluliselt Skanska AS ärifookust. Ettevõtte tegevuse selgroo moodustavad üld- ja keskkonnaehitus, silla-, pinnas- ja vaiatööd ning kinnisvaraarendus. Lisaks sellele läbis värskenduskuuri ka meie ärinimi, milleks on nüüd kontserni tavasid järgiv Skanska AS. Positiivsed majandustulemused nii Eestis kui Soomes annavad põhjust uskuda, et seni tehtud otsused on olnud vajalikud ning põhjendatud.

Oleme praktiseerimas kliendikeskset ärimudelit, mille eesmärk on pakkuda usaldusväärset projekteerimise ja ehitamise täisteenust ning olla rahvusvahelise brändi vääriline ettevõte. Lisaks üld- ja taristuehitusele ning silla- ja vaiatööde projektidele paneme suurt rõhku oma-arendustele. Projekteerimistööd Admiraliteedi ala arendamiseks käivad täisvõimsusel ning just sellel nädalal alustasime Harku järve lähedal arendatava projekti eelmüüki.

Rõõm on tõdeda, et tööohutuses saavutasime eelmisel aastal häid tulemusi. Tööaja kaotusega lõppenud õnnetuste näitaja (Lost Time Accident Rate) oli 2012. aastal 2,8, mis oli meie äriüksuses üks madalamaid. Jätkame tööd turvalise töökeskkonna arendamisel ning sellega seotud tegevuste rakendamisel. 2012. aasta fookuses oli tööde ohutu planeerimine ja objektidel kaitseprillide kandmine, sel aastal on rõhuasetus alltöövõtjate tööohutuse õpivestlustel (Toolbox talk) ning kaitsekinnaste kandmisel.“

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal