Soomlased üritavad Tallinnas tabada Helsingi 90nendate kinnisvarabuumi

1Partner1Partner soomlasest konsultandi Christian Ayreri sõnul on tal järjekorras kümneid investoreid, kes otsivad Tallinnasse kortereid eesmärgiga teenida Helsingi üheksakümnendatega sarnasest tõusust.

Christian Ayreri kinnitusel on praegu palju neid, kes kõige soodsamal ajal, kuni 2000nda aastani Helsingis ostmisega hiljaks jäid ning loodavad praegu Tallinnas sarnast trendi tabada.

Ayreri sõnul peetakse Tallinna võrdlemisi turvaliseks investeeringuks, eriti näiteks võrreldes alternatiivsete riikidega nagu ebastabiilne Venemaa. “Rootsi soomlasi ei huvita, sest see pole piisavalt likviidne. Mõni Lõuna-Euroopa riik või ka Läti on juba liiga kauged, sest omamine eeldab omanikult ikka vahepeal üht-teist kohapealset asjaajamist,” ütles Ayrer.

1Partner Kinnisvara klientide konsultandi sõnul on huvilisi kaht sorti – keskealine jõukas inimene, kes otsib endale teist ning need, kes näevad ostu puhtalt investeeringuna. “Esimesed vaatavad suuremaid kortereid ning oma maitse järgi, otsib pigem mitut väiksemat, mida on kerge välja üürida,” ütles Ayrer.

“Neil, kes otsivad endale, on raha pea alati kohe olemas, investorid võtavad tavaliselt laenu, mille maksetest pool loodetakse katta üüritulust ning siis müüa vara kümne aasta pärast edasi,” ütles Ayrer.

Christian Ayreri kinnitusel eelistavad soomlased suhelda ostmisel oma kaasmaalasega, mis tekitab neis rohkem usaldust. “Peale notaritoiminguid ollakse juba positiivselt üllatunud, et kõik nii sujuvalt ja täpselt toimib.”

1Partner nimekirjas on ootel üle 20 era- ja ärikliendi, kes soovivad endale või investeerimiseks osta Tallinna kesklinna kokku sada korterit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC