Statistika: 2020 II kvartalis valmis 56 korterelamus 1469 eluruumi

Tõnu ToomparkStatistikaameti andmetel sai 2020 II kvartalis kasutusloa ehk valmis 588 elamut kokku 2177 eluruumiga. Suur osa valminud eluruumidest olid ühepereelamud. Valminud ühepereelamuid oli 2020 II kvartalis 471.

Suurim osa eluruumidest asuvad siiski kortereelamutes. 2020 II kvartalis valmis 56 korterelamus 1469 eluruumi. See teeb keskmiselt 26 eluruumi korterelamu kohta.

Lisaks valmis 2020 II kvartalis Eestis 61 paari- ja ridaelamut. Neid hoonetes asus 237 uhiuut eluruumi.

Eluruumide valmimine on seotud hoone ehitamisega alustamisega. Enamus tänavu valminud eluhoonete ehitus sai alguse möödunud 2019. aastal. Seega ei ole -viirus neid ehitusprotsesse liiga palju mõjutanud.

Arvestades kinnisvaraturu ja hoonete valmimise inertsust, võib prognoosida, et lähikvartalite valminud eluruumide arv saab olema jätkuvalt kõrge.

Paralleelselt võiks eeskätt vähenenud müügitempode tõttu prognoosida lähitulevikuks väiksemat uute eelkõige korterelamute ehitamisega alustamist. See omakorda võiks tähendada, et aasta pärast näeme langust valmivate eluruumide statistikas.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

25 − = 22

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest