Statistika: 2020 II kvartalis sai ehitusloa 503 ühepereelamut

Tõnu Toompark2020 II kvartalis sai Eestis statistikaameti andmetel ehitusloa 619 elamut kokku 1869 eluruumiga. Aasta varasemaga võrreldes vähenes ehitusloa saanud elamute arv 13% võrra, kuid ehitusloa saanud eluruumide arv kasvas 2%.

Ehitusloa saanud elamutest suurim osa on ühepereelamud. 2020 II kvartali ehituslubadest 503 olid ühepereelamutele. 66 ehitusluba olid paaris- ja ridaelamutele ning 50 ehitusluba korterelamutele.

Ehitusloa saanud eluruumidest üle 60% olid korterid korterelamutes. 606 korterit ehk ligi kolmandik kogu ehitusloa saanud eluruumidest asuvad 3-…5-korruselistes korterelamutes.

Ehituslubade arvu suurenemisest ei tohiks teha liigseid järeldusi. Tegemist on näitajaga, mis kvartalite lõikes kõigub üksjagu palju üles ja alla. Samuti peab arvestama, et aasta tagasi 2019 II kvartalis oli ehituslubade väljastamine tavatult aktiivme ja seda just ühepereelamute ehituslubade osas.

Ehitusloa menetlemise protsess on pikk ja keerukas. Seejuures ei ole koroona läinud kinnisvaraturust ja -tehingutest puutumata mööda. Viirus on tekitanud koduostjates ja kinnisvaraarendajates ebakindlust. Nii võiks julgelt prognoosida, et see negatiivne mõju on lähemate kvartalite jooksul ka eluruumide ehituslubade statistikasse jõudmas.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 27 = 36

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest