Statistika: 2020 I kvartalis väljastati eluruumide ehituslubasid endisel määral

Tõnu Toompark2020 I kvartalis sai Eestis statistikaameti andmetel ehitusloa 584 elamut 2021 eluruumiga. Ehitusloa saanud elamutest asus Tallinnas 54 ja eluruumidest 549.

Tallinnas ehitusloa saanud elamutest 31 olid ühepereelamud ja 23 paarismajad, ridamajad ja n-ö tavapärased korterelamud. Viimastes asub 518 eluruumi ehk kogu ehitusloa saanud eluruumidest 94%.

Väljaspool Tallinnat, Harjumaad ja Tartut on ehitusloa saanud eluruumide kaalukauss olulisel määral kaldu ühepereelamute poole. Tallinnas, selle vahetus naabruses ja Tartus on suurem rõhk korterite arendamisel.

Ehitusloa taotlemine on ajaliselt pikk protsess. Seetõttu ehituslubade väljastamise kõverates koroona-kriisi mõjud hetkel veel välja ei paista. Arvata on, et trendid jätkavad endises suunas veel paar kvartalit.

Järgmine küsimus on, kui palju ehituslubadest ehitusse läheb. Tõenäoline on, et ehitusega alustamine lükatakse pildi selgumiseni ja kindlustunde tagasitulemiseni edasi. Ehitamisega alustamise edasilükkajad saavad olema nii eraisikud, kes ehitavad ühepereelamut omatarbeks kui professionaalsed arendajad, kes rajavad korterelamuid.

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC