Statistika: 2021 I kvartalis alustati Tallinnas uute eluruumide ehitamisega rekordilises mahus

Tõnu Toompark2021 I kvartalis alustati statistikaameti andmetel Tallinnas 1549 eluruumi ehitamisega. Tegemist on viimase 10 aasta rekordilise eluruumide ehitamisega alustamise kvartaalse mahuga.

Ehitusega alustamisele eelneb enamasti eelmüügiperiood, mil arendajad testivad, kas pakutav kaup ja selle hind on ostjatele vastuvõetavad.

Lisaks võib arvata, et sedavõrd paljude eluruumide ehitamise alustamise taga on hetke näljane nõudlus, kes soovib uusi kortereid osta.

Suure ehitusega alustamiste mahu taga võib täiendavalt näha möödunud aastal koroona tõttu edasi lükatud ehitusega alustamise otsuste kuhjumist. 2020. a teisel-kolmandal kvartalil alustati tavapärasest vähemate korterelamute, kuid tavapärasest enamate ühepereelamute ehitamisega.

Nõudluse rahuldamiseks piisava pakkumise loomise taga näevad arendajad ehituslubade menetlemisele kuluvad pikka aega. 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC