Statistika: 65% ehitusloa saanud eluruumidest asuvad Harjumaal

Tõnu Toompark2019 II kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis kasutusloa 1832 eluruumi. Neist eluruumidest asuvad 1194 (65%) Harju maakonnas ja 358 (20% kogu Eesti mahust) omakorda Tallinnas.

Ehitusloa saanud eluruumidest kogu Eestis olid 562 (31%) ühepereelamud. Tallinnas ehitusloa saanud eluruumidest olid ühepereelamud ainult 19, mis on 5,3% Tallinnas ehitusloa saanud eluruumidest. Tartu maakonna osakaal ehituslubade osas oli 402 eluruumi ehk 22% Eesti mahust.

Mõningase üldistusega võib öelda, et kinnisvaraarendust ehk ehituslubade väljastamist on kõikides maakondades. Tallinnas ja Tartus on väljastatakse proportsionaalselt märksa enam ehituslubasid korterite ehitamiseks. Pärnu kinnisvaraturul toimub ka üht-teist.

Muudes maakondades on kogu elamuarendus ühepereelamute arendamine omatarbeks. See tähendab, et valdavalt professionaalne elamuarendus puudub.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

52 − = 49

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine