Statistika: 65% ehitusloa saanud eluruumidest asuvad Harjumaal

Tõnu Toompark2019 II kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis kasutusloa 1832 eluruumi. Neist eluruumidest asuvad 1194 (65%) Harju maakonnas ja 358 (20% kogu Eesti mahust) omakorda Tallinnas.

Ehitusloa saanud eluruumidest kogu Eestis olid 562 (31%) ühepereelamud. Tallinnas ehitusloa saanud eluruumidest olid ühepereelamud ainult 19, mis on 5,3% Tallinnas ehitusloa saanud eluruumidest. Tartu maakonna osakaal ehituslubade osas oli 402 eluruumi ehk 22% Eesti mahust.

Mõningase üldistusega võib öelda, et kinnisvaraarendust ehk ehituslubade väljastamist on kõikides maakondades. Tallinnas ja Tartus on väljastatakse proportsionaalselt märksa enam ehituslubasid korterite ehitamiseks. Pärnu kinnisvaraturul toimub ka üht-teist.

Muudes maakondades on kogu elamuarendus ühepereelamute arendamine omatarbeks. See tähendab, et valdavalt professionaalne elamuarendus puudub.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.10.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine