Statistika: 93% valminud eluruumidest asuvad Harju, Tartu ja Pärnu maakondades

Tõnu Toompark

2021 III kvartalis valmis statistikaameti andmetel Eestis kokku 1737 eluruumi. Valminud eluruumide pindala oli 153 873 m². Aastataguse ajaga võrreldes on eluruumide valmimine mõnevõrra vähenenud. Eluruumi valmimise mahu vähenemise taga on mullu koroona tõttu ajutiselt seisma pandud ehitustegevus.

Valminud eluruumidest suurim osa asuvad Tallinnas ja Harju maakonnas. Harjumaal asub valminud eluruumidest 1303 ehk 75%.

Kolmes aktiivsema kinnisvaraturuga maakonnas ehk Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas valmis 2021 III kvartalis 1607 eluruumi ehk 93% Eesti kogumahust.

Ida-Virumaal kui ühes Eesti suurema elanike arvuga maakonnas valmis 2021 III kvartalis 10 eluruumi. Tegemist on 10 ühepereelamuga. Vaatamata viimaste aastate aktiivsele elamispindade turule Eestis ei ole Ida-Virumaal viimase 7 aasta jooksul kasutusluba saanud ehk valminud mitte ükski korterelamu.

Ehitamist alustatud & elamud kokku: eluruumide arv, tk

Ehitamist alustatud & elamud kokku: eluruumide arv, tk

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC