Statistika: 2021 III kvartalis sai ehitusloa 2521 eluruumi

Tõnu Toompark

2021 III kvartalis väljastati Eestis statistikaameti andmetel ehitusluba 833 elamule kokku 2521 eluruumi ja kogupindalaga 216 140 m². Eelmisel aastal III kvartalis sai ehitusloa 630 elamut kokku 3338 eluruumiga.

Aastataguse ajaga võrreldes suurem ehitusloa saanud elamute arv ja väiksem eluruumide arv tähendavad, et mullu sai ehitusloa hulk korterelamuid. Tänavu on ehitusloa saanute hulgas märksa suurem ühepereelamute osakaal.

Ehitusloa saanud eluruumide arv on kvartalite lõikes hüplik, keskmine näit püsib viimase aasta-kahe jooksul üsna stabiilne.

Kogu Eestis ehitusloa saanud eluruumide pindala on 216 140 m². Sellest pinnast ~123 000 m² ehk 57% on eluruumide üksik-, kaksik- ja ridaelamutes. Alla poole ehk ~93 000 m² ehitusloa saanud eluruumide pinnast asub korterelamutes.

Tallinnas ja teistes linnades on ehitusloa saanud pindade osakaal oluliselt korterite kasuks. Maapiirkondades võetakse ehituslubasid enam ühepereelamutele.

 

Kogu Eesti: Ehitusluba, elamute arv, tk

Kogu Eesti: Ehitusluba, eluruumide arv, tk

Kogu Eesti: Ehitusluba, eluruumide pind, m²

Kogu Eesti & elamud kokku: eluruumide arv, tk (4kv keskmine)

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika