Statistika: Eesti korteritehingute arv püsib paigal, Tallinnas langeb

Tõnu Toompark2019 II kvartalis sõlmiti maa-ameti andmetel Eestis 5902 korteritehingut. Neist tehingutest 2410 tehti Tallinnas asuvate korteritega.

Aastataguse ajaga võrreldes jäi Eesti korteritehingute arv enam-vähem samale tasemele. Tehingute arv kasvas aastaga napi 0,6% ehk 34 tehingu võrra. Seejuures aga vähenes Tallinnas tehtud korteritehingute arv aastaga 173 tehingu võrra ehk 6,7%.

Tallinna korteritehingute arv on olnud languses juba neljandat kvartalit järjest. Tehingute arvu langus Tallinnas on olnud lauge ja mõõdukas jäädes kvartali baasil 4,8 ja 8,4% vahele.

Eesti tehingute kogunumbri aastane muutus on viimase 4 kvartali jooksul kõikunud õrnas miinuses või väikses plussis. See tähendab, et Tallinna tehingute arvu langusega paralleelselt on väljaspool Tallinnat tehingute arv olnud pigem tõusus.

Korteritehingute arv, tk

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.09.2022 Ärikinnisvara vahendamine