Statistika: Detsembri korteritehingute arv oli üllatavalt kõrge

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel tehti 12.2022 Tallinna 813 korteritehingut keskmise hinnaga 3179 €/m². Aastataguse ajaga võrreldes jäi tehinguid vähemaks 24% võrra. Tehingute hind kerkis aasta varasema detsembriga võrreldes 18,3%.

Septembri-oktoobri-novembri 700 tehingu lähedal oleva turu mahuga võrreldes oli detsember ootamatult aktiivne. Siiski ei olnud tegemist värskete ostuotsuste tehingusse jõudmisega. Kõrge detsembrikuine tehingute arv on põhjendatud uute korterelamute ehitusliku valmimise ja korterite asjaõiguslike lepingute sõlmimisega.

Uute korterite tehingutesse jõudmine on põhjus, mis ajas Tallinna korteritehingute keskmise hinna esmakordselt ajaloos üle 3000 euro piiri. Detsembris tehti hulk tehinguid Tallinna kesklinna ja Kalamaja kalliste korteritega. Ei ole mingit põhjust arvata, et langusesuunas tüüriv elamispind oleks äkiliselt meelt muutnud ja hindu kasvatama hakanud. Samaväärse korteri väärtus oli detsembris kindlasti madala kui pool aastat tagasi.

Tallinna korteritehingute arv ja keskmine hind

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus