Statistika: Eluruumide valmimine on endiselt kasvujoonel

Tõnu Toompark2019 I kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis kokku kasutusloa ehk valmis 1770 eluruumi kogupindalaga 162 000 m². Aastatagusega võrreldes suurenes valminud eluruumide arv 15% ja nende pindala 21%.

Eluruumide hoogne valmimine ja valmimise kasv viitavad jätkuvalt aktiivsele elamispindade turule. Elamispindade ostu-müügituru oluline indikaator tehingute arv on kasvuhoo maha võtnud või isegi mõnel pool tagasihoidlikku langusesse vajunud. Elamispindade ehitamine ja valmimine käivad aga inertsist.

Nii arvestades küll mõningat elamispindade ehituslubade väljastamise stabiliseerumist võib lähiajalt oodata endiselt kasvavat eluruumide valmimist.

Valminud keskmise eluruumi pindala on püsinud üsna samas suurusjärgus. See oli 2019 I kvartalis 91,7 m². Võrreldes pooleteise-kahe aasta taguse ajaga on valminud eluruumi keskmine pindala siiski mõnevõrra suurenenud.

Keskmise valmiva eluruumi pindala suurenemise taga on asjaolu, et valminud eluruumide seas on õige pisut vähenenud korterite kui väiksemate eluruumide osakaal ja suurenenud majade, ridaelamu- ning paarismajakorterite proportsioon.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!