Statistika: eluruumide valmimine kasvab jõudsalt

Tõnu Toompark2018. aastal valmis Eestis statistikaameti andmetel rekordiline kogus elamuid ja eluruume. Eelmisel aastal sai Eestis kasutusloa 1821 elamut kokku 6773 eluruumiga. Kasutusloa saanud eluruumide kogupindala oli 2018. aastal 608 064 m².

Eelmise 2017. aastaga võrreldes suurenes kasutusloa saanud elamute arv 8,8% ja eluruumide arv isegi 15% võrra. Suurem valminud eluruumide arvu määr tähendab, et enam suurenes suurema eluruumide arvuga elamute ehk korterelamute valmimine. Suurem korterelamute osakaal viitab omakorda aktiivsele elamispindade arendamisele ja valmimisele eeskätt Tallinnas-Tartus-Pärnus ning Tallinna ümbruses.

Nii kerkis Tallinnas 2018. a valminud eluruumide arv aastaga 7% võrra, kuid valminud eluruumide arv isegi 21,5% jagu. Enam ehk üle 40% suurenes valminud eluruumide arv 3- kuni 8-korruselistes Tallinna korterelamutes.

Arvestades jätkuvat ehituslubade väljastamise mahtu ja ehitise alustamisi on alust prognoosida, et 2019. aastal näeme kasvavat eluruumide valmimise mahtu.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 47 = 53

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus