Statistika: eluruumide ehituslubade maht näitas kasvu 62%

Tõnu Toompark2017 IV kvartalis sai statistikaameti andmetel ehitusloa 2297 eluruumi. Aastatagusega võrreldes kasvas eluruumide ehituslubade maht 62%. Tegemist on ilmselgelt märkimisväärse juurdekasvuga.

Enam on suurenenud korterite ehituslubade arv, mis on viinud keskmise ehitusloa saanud eluruumi pindala vähenemisele. 2017 IV kvartalis ehitusloa saanud eluruumi keskmine pindala oli 84,7 m².

Ehituslubade mahu kasvu taga on aktiivne kinnisvaraarenduse turg. Korterite arenduse aktiivsus puudutab eelkõige Tallinnat, pealinna ümbrust, Tartut ja Pärnut ning juba oluliselt vähemalt määral muid piirkondi.

Olukorras, kus oluliseks turgu piiravaks teguriks on muutunud kasvanud ehitushind võib prognoosida, et ehituslubade arv küll jätkab tõusu, kuid väheneb nende ehituslubade osakaal, mis reaalselt ehitusse jõuavad.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

3 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest