Statistika: hoonestamata elamumaa tehingute käive kasvab jõuliselt

Tõnu Toompark2017 III kvartalis tehti Harjumaal maa-ameti andmetel 274 tehingut hoonestamata elamumaaga. Aastataguse ajaga võrreldes, mil elamumaatehinguid oli 283, on tänavune tehingute arv kukkunud 3%.

Elamumaa tehingute arv võiks olla seotud korterituru aktiivsuse ja hindadega. Kui korterite hinnad kerkivad piisavalt kõrgele, võiks elamumaa ja ühepereelamud muutuda korteritele atraktiivseks alternatiiviks.

Võrreldes 2010.-2012. aastaga on 2017. a Harjumaa hoonestamata elamumaa tehingute arv pea kahekordne, kuid korteriturule omast aktiivsuse kasvu ehk tehingute arvu lisandumist alates 2015. aastast näha ei ole.

Küll on jõudsalt kasvamas hoonestamata elamumaa tehingute käive. 2017 III kvartali Harjumaa hoonestamata elamumaa tehingute käive oli 24 miljonit eurot. See on võrreldes aastataguse 13-miljonilise käibega isegi 83% enam.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!