Statistika: kas korteritehingute arv pöördub langusesse?

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2018 III kvartalis Eestis 5511 korteritehingut. Aastataguse ajaga võrreldes vähenes korteritehingute arv 4,2%. Harju maakonnas kui Eesti suurimas, aktiivseimas ja oluliseimas piirkonnas vähenes korteritehingute arv aastaga isegi 7,1%.

Eesti 15 maakonnast vaid neljas – Ida-Viru, Lääne, Põlva ja Võru maakondades – näitas korteritehingute arv aastataguse ajaga võrreldes positiivset numbrit. Arvestades, et 11 maakonnas jäi eelmise aastaga korteritehinguid vähemaks, näitab et tegemist on mitte üksikut piirkonda või turusegmenti puudutava tagasiminekuga, vaid kogu turgu puudutava nähtusega.

Siiski tuleb tõdeda, et varemaltki on Eesti korteriturul olnud suuremaid hüppeid tõusu ja languse suunas, mille järel turg pöördub endisele stabiilsele rajale tagasi. Nii peaks olulisemate järeldustega veel ootama ja vaatama, kuidas käitub tehingute arv järgmiste perioodide jooksul.

Märkimist tasub veel, et tehingute tagasilöögi tingimustes on hinnad mõõdukas kasvus. Eesti keskmine korteritehingute hind oli 2018 III kvartalis maa-ameti andmetel 1183 € ehk eelmisest aastast 2,6% kõrgemal.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

94 − 93 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!